Pożar w Gaboniu. Paliła się drewniana szopa oraz wnętrze wiaty gospodarczej

10 lutego o godzinie 5.23 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Gaboń oraz OSP Gołkowice Górne zadysponowane zostały do działań w Gaboniu.

Pożar w Gaboniu. Paliła się drewniana szopa oraz wnętrze wiaty gospodarczej

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliła się drewniana szopa oraz wnętrze wiaty gospodarczej. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdował się garaż typu blaszak wewnątrz, którego znajdował się samochód osobowy. Pojazd został ewakuowany przed przybyciem zastępów straży. Wewnątrz garażu paliły się składowane urządzenia.


Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się obiekty. Zaopatrzenie wodne stanowił pobliski hydrant. Wykonano prace rozbiórkowe, wykorzystując podręczny sprzęt burzący oraz mechaniczne piły do cięcia drewna. Skontrolowano pogorzelisko kamerą termowizyjną. Działania prowadzono z użyciem sprzętu ochrony układu oddechowego.


Po ugaszeniu pożaru i przelaniu pogorzeliska działania trwające ponad dwie godziny zostały Zakończone. Przyczyna pożaru jest nieustalona.


Źródło: PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować