Pożar w wielorodzinnym budynku mieszkalnym na ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu. Ogień pojawił się w kuchni jednego z mieszkań

2 stycznia o godzinie 7.55 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zostały wezwane do pożaru na ulicy Nawojowskiej. Na miejscu okazało się, że ogień pojawił się w kuchni jednego z mieszkań w wolnostojącym budynku wielorodzinnym.

Pożar w wielorodzinnym budynku mieszkalnym na ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu. Ogień pojawił się w kuchni jednego z mieszkań

Trzy osoby, które mieszkały w dwóch lokalach, zdążyły wyjść z budynku przed przyjazdem strażaków i nie potrzebowały pomocy medycznej. Mieszkańcy poinformowali, że w płonącym mieszkaniu może być jeszcze ktoś. W budynku było zadymione. W kuchni znajdowały się także dwie butle z gazem propan-butan o pojemności 11 kg każda.


Strażacy podjęli działania gaśnicze i ewakuacyjne. Odcięli prąd w budynku, weszli do mieszkania z pożarem i ugasili ogień. Wywietrzyli budynek, otwierając okna. Sprawdzili mieszkanie, w którym mogła być osoba. Nie otrzymali odpowiedzi na nawoływanie i pukanie, więc zdecydowali się na sforsowanie okna. W środku nikogo nie zastali.


Wynieśli spalone przedmioty na zewnątrz i schłodzili je wodą. Skontrolowali kamerą termowizyjną pomieszczenia kuchni pod względem ukrytych źródeł ognia. Zauważyli podwyższoną temperaturę na ścianach i przy suficie. Zdemontowali część mebli znajdujących się blisko miejsca pożaru i wynieśli dwie butle z gazem na zewnątrz.


Sprawdzili poddasze kamerą termowizyjną, odkryli belki stropowe i oblały je wodą. Zmierzyli stężenie gazów w budynku i nie wykryli niebezpiecznych wartości. Działania strażaków zakończyły się po ponad godzinie.


Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować