Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Program Małopolska Lokalnie po raz ósmy wspiera małopolskich lokalnych społeczników

Program Małopolska Lokalnie po raz ósmy wspiera małopolskich lokalnych społeczników

Od października do połowy listopada 2021 roku 92 młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z Małopolski realizują projekty wpierające rozwój organizacji lub aktywizację lokalnych społeczności. Działania te są możliwe dzięki wsparciu programu grantowego Małopolska Lokalnie. Łączna kwota dotacji to ponad 500 tys. zł. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie.

Jak co roku, konkurs był prowadzony równolegle w dwóch subregionach w Małopolsce, koordynowanych przez dwie organizacje. Operatorami programu Małopolska Lokalnie są: Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych (miasto Kraków, Nowy Sącz oraz powiaty: krakowski, myślenicki, oświęcimski, wielicki, tatrzański, wadowicki, suski, nowotarski, limanowski, nowosądecki) oraz Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze (Miasto Tarnów oraz powiaty: chrzanowski, olkuski, miechowski, proszowicki, bocheński, brzeski, tarnowski, dąbrowski, gorlicki).


UMWM zaprasza do zapoznania się z projektami wspieranymi przez tegoroczny program Małopolska Lokalnie i korzystania z szerokiej oferty zaproponowanych działań. W tym roku beneficjenci przygotowali sporo ciekawych warsztatów, spotkań i szkoleń.


O PROGRAMIE

Małopolska Lokalnie od 2014 roku wspiera młode organizacje pozarządowe i grupy nieformalne poprzez konkurs grantowy na mikrodotacje do 6 000 zł. Środki na realizację projektów Małopolska Lokalnie w 2021 roku pochodzą z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, finansowanego z krajowych środków publicznych, a także ze środków miasta Krakowa, powiatu oświęcimskiego, powiatu myślenickiego i powiatu wielickiego. Partnerami projektu są Województwo Małopolskie, Alexander Mann Solutions Poland i Politechnika Krakowska.


Strona internetowa projektu znajduje się tutaj.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować