Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniProkurator zmienił zarzut podejrzanemu o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym w Świniarsku

Prokurator zmienił zarzut podejrzanemu o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym w Świniarsku

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu zmieniła zarzut podejrzanemu o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym w Świniarsku poprzez przyjęcie iż zrobił to nieumyślnie, przy czym zachowano umyślność w naruszeniu zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Sprawcy grozi teraz do 8 lat więzienia, a nie jak zakładano w poprzedniej wersji do 12 lat.

 

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu zmienił zarzut podejrzanemu o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym w Świniarsku poprzez przyjęcie, iż nieumyślnie - a nie jak poprzednio przyjęto umyślnie - sprowadził katastrofę, przy czym zachowano umyślność w naruszeniu zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, które doprowadziły do katastrofy.

 

Owe umyślne naruszenie zasad w ruchu drogowym dotyczyło niedostosowania taktyki i techniki jazdy do panujących warunków drogowych i prowadzenia pojazdu z nadmierną prędkością (wyższą o około 17 km/h od administracyjnie dopuszczalnej) i niezapewniającą panowania nad pojazdem oraz wydłużającą drogę hamowania.

 

W zarzucie uwzględniono także okoliczność, iż jedna z osób rannych zmarła. Ostatecznie więc w wyniku katastrofy śmierć poniosły 3 osoby. W aktualnie zarzuconej postaci przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8 (w poprzedniej wersji zarzutu było to zagrożenie od lat 2 do 12) - czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

 

Przypomnijmy. Do wypadku doszło 2 września ubiegłego roku. Na drodze powiatowej w Świnarsku zderzyły się ciężarówka, autobus oraz samochód osobowy. Większość pasażerów busa stanowiły dzieci wracające z rozpoczęcia roku szkolnego. W wyniku zdarzenia śmierć poniosły trzy osoby.

 

Fot. archiwalna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować