Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

Przedsiębiorcy z Małopolski mogą ubiegać się o pożyczkę turystyczną

Przedsiębiorcy z Małopolski mogą ubiegać się o pożyczkę turystyczną

Od 25 sierpnia br. małopolskie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o pożyczkę turystyczną ze środków powierzonych Małopolskiemu Funduszowi Rozwoju Sp. z o.o. w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Będzie to rodzaj wsparcia dla firm, które na skutek COVID-19 odniosły spadek obrotów o co najmniej 75% i tym samym znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Dzięki niskooprocentowanej pożyczce będą mogły szybciej odbudować swoją pozycję na rynku.

Dziś marszałek Witold Kozłowski symbolicznie przekazał na ręce członków zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości umowę dotyczącą pośrednictwa finansowego w udzielaniu „Pożyczki Turystycznej dla MŚP – Małopolska Tarcza Antykryzysowa”. Przekazana umowa została zawarta pod koniec lipca pomiędzy Małopolskim Funduszem Rozwoju a Polską Fundacją Przedsiębiorczości.


Pożyczka turystyczna to kolejny produkt finansowy uruchomiony przez Małopolski Fundusz Rozwoju, na który wartość udostępnionych przez Fundusz środków wyniosła 28 mln zł. To realne wsparcie dla przedsiębiorców z naszego regionu, którzy na skutek COVID-19 zostali mocno poturbowani finansowo. Chcemy, by jak najszybciej mogli powrócić do stanu sprzed pandemii i na nowo rozwijać skrzydła w biznesie, a co za tym idzie tworzyć nowe miejsca pracy dla Małopolan – mówi marszałek Witold Kozłowski.


Od dziś, tj. 25 sierpnia zostaje uruchomiony nabór wniosków pożyczkowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Wnioski mogą składać firmy, które posiadają siedzibę lub oddział zarejestrowany na terenie województwa małopolskiego. Konieczne jest, by działały na rynku dłużej niż 24 m-ce i na dzień 31.12.2019r. nie znajdowały się w trudnej sytuacji, natomiast dziś, w wyniku wystąpienia COVID-19, doświadczają znacznych problemów, lub są zagrożeni skutkami pandemii. Warunkiem wnioskowania o pożyczkę jest aktualna ciężka sytuacja firm lub spadek obrotów gospodarczych o co najmniej 75% w okresie 12.2020-02.2021 w stosunku do okresu 12.2019-02.2020.


Szczegółowe informacji na temat pożyczki turystycznej można znaleźć tutaj.


Źródło: UMWM, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować