Pogoda - Sądeckie.pl24

Dzisiaj jest: 24. 01. 2021
Do końca roku: 341 dniDane WIOŚ

Przejścia dla pieszych w Wielopolu i Wielogłowach na DK75 zostały doświetlone

Przejścia dla pieszych w Wielopolu i Wielogłowach na DK75 zostały doświetlone

Dzięki współpracy Gminy Chełmiec i GDDKiA Oddział Kraków zostały doświetlone trzy przejścia dla pieszych na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Wielogłowy i Wielopole, w tym dwa przejścia dla pieszych w miejscowości Wielopole (pierwsze z nich zlokalizowane naprzeciwko salonu BMW, drugie naprzeciwko stacji benzynowej BP) oraz doświetlone przejście dla pieszych, które powstało w Wielogłowach pomiędzy zatokami autobusowymi.

 

Celem porozumienia między gminą Chełmiec a GDDKiA Oddział Kraków jest poprawa bezpieczeństwa pieszych na drodze krajowej nr 75 poprzez doświetlenie przejść dla pieszych. Na podstawie porozumienia gmina przejęła role inwestora celem opracowania dokumentacji projektowej oświetlenia przejść dla pieszych wraz z ich realizacją.

 

Łączny koszt realizacji zadania wyniósł  107 tys. zł. GDDKiA Oddział Kraków sfinansowała koszty realizacji zadania w wysokości 60 tys. zł brutto. Pozostała część kosztów została sfinansowana z budżetu gminy Chełmiec.

Przejścia dla pieszych w Wielopolu i Wielogłowach na DK75 zostały doświetlone Przejścia dla pieszych w Wielopolu i Wielogłowach na DK75 zostały doświetlone

Źródło: Gm. Chełmiec

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować