Przy stacji uzdatniania wody w Świniarsku powstały domki dla jeży

W ramach projektu „EKO Sądeckie” Stowarzyszenie Wyznaczamy Nowe Kierunki, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego i uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Sączu zbudowali i rozmieścili domki dla jeży w parku przy stacji uzdatniania wody w Świniarsku.

Przy stacji uzdatniania wody w Świniarsku powstały domki dla jeży

Przedsięwzięcie poprzedzone było warsztatami edukacyjnymi, podczas których dzieci dowiedziały się wielu ciekawych faktów o życiu tych zwierząt. Na przykład, że jeże są świetnymi pływakami, że potrafią pokonać dwa kilometry w ciągu nocy, że nie jedzą jabłek ani nie noszą ich na grzbiecie, a że ich ulubionym pokarmem są robaki, ślimaki i owady. Dzieci dowiedziały się też, jak pomagać jeżom przetrwać zimę i jak chronić je przed zagrożeniami.


Domki dla jeży mają zapewnić im bezpieczne schronienie na czas zimowego snu. Pracownicy Sądeckich Wodociągów będą sprawdzać, czy domki są zamieszkałe i dbać o dobrostan zwierząt.


Projekt „EKO Sądeckie” ma na celu promowanie postaw proekologicznych i edukację przyrodniczą wśród dzieci i młodzieży z powiatu nowosądeckiego.


Źródło: Sądeckie Wodociągi

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować