Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

PWSZ podpisała porozumienie o współpracy z KaOSG w Nowym Sączu

PWSZ podpisała porozumienie o współpracy z KaOSG w Nowym Sączu

Rektor PWSZ dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. PWSZ w obecności dyrektora Instytutu Kultury Fizycznej dr inż. Witolda Bodzionego i ppłk SG Artura Gromali – naczelnika Wydziału Koordynacji Działań Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu podpisał porozumienie o współpracy z Karpackim Oddziałem Straży Granicznej imienia 1 Pułku Strzelców Podhalańskich z siedzibą w Nowym Sączu reprezentowanym przez gen. bryg. SG Stanisława Laciugę – komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu został reaktywowany 16 maja 2016 r. początkowo obejmował Województwo Małopolskie z trzema Placówkami Straży Granicznej w Krakowie-Balicach, Tarnowie i Zakopanem, w listopadzie 2017 r. rozszerzono zasięg działania o Województwo Świętokrzyskie i Placówkę w Kielcach. Karpacki Oddział Straży Granicznej posiada w swojej strukturze jedyne w całej Straży Granicznej Orkiestrę Reprezentacyjną SG oraz Wydział Odwodowy (Reprezentacyjny).


Podpisane porozumienie zapewni dalsze możliwości współpracy szczególnie w zakresie wspierania i prowadzenia działalności naukowo-badawczej, zapoznawania się studentów z bieżącą działalnością Straży Granicznej, realizowanymi przez nią zadaniami, posiadanym sprzętem i wyposażeniem. Pozwoli również na promowanie społecznie pożądanych postaw i rozwój społecznej odpowiedzialności Uczelni w środowisku lokalnym.


Dla obu stron porozumienia, to również ogromna szansa na wymianę doświadczeń oraz wiedzy w zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem.


Źródło: PWSZ

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować