Radna Krystyna Ogorzałek z wyróżnieniem w plebiscycie o tytuł „Seniorki Roku”

23 listopada 2023 roku w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie odbyła się uroczysta gala finałowa XVII Małopolskiego Plebiscytu „Poza Stereotypem – Seniorka i Senior Roku”. Na wydarzeniu obecna była radna Krystyna Ogorzałek, która została zgłoszona do wzięcia udziału w plebiscycie przez członków Stowarzyszenia Mystków-Wola po pozytywnej opinii Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamionce Wielkiej. Okazało się, że kandydatura ta była strzałem w dziesiątkę, ponieważ radna zdeklasowała konkurencję i znalazła się w gronie siedmiu najlepszych seniorek, które zdobyły wyróżnienia za swoje liczne osiągnięcia.

Radna Krystyna Ogorzałek z wyróżnieniem w plebiscycie o tytuł „Seniorki Roku”

O fakcie, że radna Krystyna Ogorzałek jest seniorką poza stereotypem, zapewne nie trzeba przekonywać praktycznie żadnego mieszkańca gminy, a zwłaszcza Mystkowian. Radna bowiem już od wielu lat z sukcesem realizuje wiele przedsięwzięć z zakresu polityki społecznej, a także jest autorem i wykonawcą wielu inicjatyw związanych z troską o środowisko lokalne. Oprócz pełnienia funkcji radnej i zasiadania w wielu istotnych dla gminy komisjach, pani Krystyna Ogorzałek jest też aktywnym członkiem Chóru Parafialnego w Mystkowie oraz Klubu Seniora w Mystkowie. Radna podejmuje nie tylko działania na rzecz seniorów, ale dba również o organizację wolnego czasu dla dzieci i młodzieży, promując tym samym integrację międzypokoleniową.


W trakcie uroczystej gali połączonej z koncertem pt. „Jesień z Kiepurą” radnej towarzyszył wójt Andrzej Stanek, który nie ukrywa swojej ogromnej radości z faktu, że jury plebiscytu doceniło liczne zasługi oraz osiągnięcia laureatki, a także jej nietuzinkową, pełną młodzieńczego wigoru i pogody ducha, osobowość. Zdaniem gospodarza gminy zwycięstwo radnej jest jednocześnie wielkim sukcesem wszystkich członków Klubu Seniora w Mystkowie, którym w pełni należą się wyrazy wdzięczności za wyjątkową aktywność i zaangażowanie na rzecz dobra gminy. Wójt jest pewien, że zdobyte wyróżnienie będzie dla laureatki źródłem motywacji do podjęcia jeszcze wielu nowych wyzwań, z których będzie dumna cała gminna społeczność.


Źródło: Gm. Kamionka Wielka

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować