Ratownicze podsumowanie wakacji na Sądecczyźnie

Wakacje w tym roku były trudne dla sądeckich strażaków, którzy musieli interweniować częściej niż w poprzednim sezonie. Według danych z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, w lipcu i sierpniu strażacy wyjeżdżali 848 razy, co oznacza wzrost o 171 interwencji w porównaniu z rokiem 2022, kiedy to było ich 677.

Ratownicze podsumowanie wakacji na Sądecczyźnie

Większość z nich dotyczyła miejscowych zagrożeń, takich jak podtopienia, uszkodzenia drzew, awarie sieci energetycznych czy wypadki komunikacyjne. W sumie strażacy usuwali 701 takich zagrożeń, podczas gdy rok wcześniej było ich 529. Natomiast pożarów było mniej - 73 wobec 80 w roku 2022.


Nie zabrakło jednak dramatycznych sytuacji, jak utonięcie dwóch osób w stawie w Mostkach, śmiertelne zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką w Świniarsku czy groźne kolizje na drodze krajowej 75 w Witowicach. Strażacy z Nowego Sącza pomagali też gasić ogromny pożar lasów w Grecji oraz świętowali 25-lecie istnienia Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej „Nowy Sącz”.


Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować