Rozpoczął się nabór do programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska

Rozpoczął się nabór do programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska. To już jego jedenasta edycja. Dzięki udziałowi w programie młode firmy otrzymują szansę na szybszy rozwój swojego biznesu i nawiązanie cennych kontaktów.

Rozpoczął się nabór do programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska

Najważniejszym celem programu jest pozyskanie przez przedsiębiorców znajdujących się na początku swojej drogi biznesowej wiedzy na temat efektywniejszego funkcjonowania ich firmy. Oferta adresowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Województwa Małopolskiego, zarejestrowanych po 1 kwietnia 2017 roku. Największe szanse na zakwalifikowanie się do programu mają startupy poruszające się w obszarach inteligentnych specjalizacji Małopolski, tj. technologie informacyjne, przemysły kreatywne i czasu wolnego, nauki o życiu, chemia, elektrotechnika, energia zrównoważona oraz produkcja metali.


Doceniony program akceleracyjny

Projekt #StartUP Małopolska został wyróżniony w ubiegłorocznym konkursie dla samorządów, zorganizowanym przez Polską Agencję Prasową. To z jednej strony znacząca rekomendacja, a z drugiej potwierdzenie, że program Województwa Małopolskiego świetnie odpowiada na potrzeby młodych przedsiębiorców. Prowadzona przez nas akceleracja sprawia, że firmy stają mocniej na nogach i chętniej otwierają się na nowe biznesowe wyzwania – mówi wicemarszałek Józef Gawron.


 Nabór do 11 czerwca

Nabór zgłoszeń potrwa do 11 czerwca. Wszystkie zainteresowane udziałem w nim firmy powinny jedynie wypełnić formularz rekrutacyjny znajdujący się na stronie www.startup.malopolska.pl. Pod tym adresem dostępne są również inne istotne informacje o programie. Udział w programie jest nieodpłatny, a całość projektu jest dofinansowana ze środków europejskich.


Na co można liczyć?

#StartUP Małopolska to program szkoleniowy i mentorski. Podczas warsztatów i zajęć z mentorami przedsiębiorcy otrzymują sporą dawkę specjalistycznej, opartej na doświadczeniu i praktyce wiedzy, umożliwiającej dalszy rozwój i podniesienie niezbędnych umiejętności. Chodzi o kompetencje w tych dziedzinach, które są kluczowe dla szybkiego i efektywnego rozwoju firmy oraz skalowania biznesu, takie jak marketing, sprzedaż czy prezentacja.


 W niewielkich grupach dla efektywnego przekazu

Dla zapewnienia optymalnej efektywności w programie bierze udział niewielka grupa osób – do każdej edycji kwalifikowanych jest najwyżej 8 firm. Uczestniczą one w zajęciach warsztatowych, a także trafiają pod skrzydła mentorów z wybranej dziedziny. O dalszy pomyślny rozwój firmy dba również menadżer akceleracji, którego zadaniem jest pomoc w określeniu kierunku dalszego rozwoju przedsiębiorstwa. Dopełnieniem oferty programu jest zapewnienie bezpłatnego udziału w najbardziej znaczących wydarzeniach branżowych i start-upowych. To sami uczestnicy decydują, w jakim przedsięwzięciu uczestniczą.


 ***

Program akceleracyjny #StartUP Małopolska jest realizowany w ramach projektu „Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W dotychczasowych dziesięciu edycjach wzięły udział 72 małopolskie firmy.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować