Pogoda - Sądeckie.pl14

Dzisiaj jest: 14. 04. 2021
Do końca roku: 261 dni
Jakość Powietrza

Rozpoczęły się prace remontowe starej szkoły w Gostwicy

Rozpoczęły się prace remontowe starej szkoły w Gostwicy

Gmina Podegrodzie rozpoczęła realizację projektu pn. "Adaptacja poddasza starej szkoły w Gostwicy, obecnie siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej dla potrzeb osób niepełnosprawnych".

 

W ramach projektu zaplanowano przebudowę istniejącego budynku starej szkoły w Gostwicy wykorzystując poddasze na cele użytkowe, gdzie mają powstać pomieszczenia rehabilitacyjne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Natomiast na parterze zaprojektowano utworzenie nowego wiatrołapu, klatki schodowej z platformą (windą) przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz toalety.

 

Powstała w wyniku realizacji projektu infrastruktura wykorzystywana będzie do prowadzenia rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz działań wspomagających ich rodziców i opiekunów.

 

Realizacja zadania pozwoli na efektywne wykorzystanie zaadaptowanego strychu i całego budynku do realizacji działań statutowych Stowarzyszenia „Promyk” na rzecz osób z niepełnosprawnością nie tylko z gminy Podegrodzie, ale także z gminy Łukowica, Chełmiec, Łącko i Stary Sącz oraz lokalnych społeczności.

 

Wartość projektu : 1 450 419,23 zł

Dofinansowanie z UE: 874 144,58 zł

Dofinansowanie PFRON: 179 041,72 zł

 

Ze względu na szczególny charakter projektu oraz dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych Gminie Podegrodzie udało się otrzymać dofinansowanie również ze środków PFRON w ramach „Programu wyrównywania szans między regionami III-obszar E”.

 

Źródło i fot. Gm. Podegrodzie

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować