Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 03. 2021
Do końca roku: 299 dniRusza budowa budynku dla Instytutu Ekonomicznego PWSZ

Rusza budowa budynku dla Instytutu Ekonomicznego PWSZ

Sześć firm ubiegało się w postępowaniu przetargowym o zlecenie na budowę budynku Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Trzy oferty mieściły się w budżecie zamawiającego wynoszącym 26,2 mln zł. Oferty wykonawców wahały się między 18,4 mln zł a 30,8 mln zł. Głównym kryterium wyboru wykonawcy była cena.

 

Przetarg uprawomocnił się 9 października br., a 13 października, w Rektoracie PWSZ, podpisano umowę z wykonawcą, którym została firma eRSbet. Ze strony Uczelni, z upoważnienia rektora Mariusza Cygnara, podpisali ją: kanclerz Zbigniew Gorgosz i kwestor Halina Marcisz, a ze strony wykonawcy – prezes firmy eRSbet Rafał Stanuszek.

 

Nowy gmach Instytutu Ekonomicznego ma stanąć do końca kwietnia 2022 r., przy Al. Wolności, obok Biblioteki PWSZ na placu, na którym dziś jeszcze stoi budynek dawnej zbrojowni pograniczników.

 

W obiekcie o powierzchni użytkowej 4,5 tys. m kw. Przewidziano na parterze: salę wykładową (z możliwością podziału na 2 mniejsze), szatnie i sklepik; na pierwszym piętrze: salę wykładową, pokoje do konsultacji i pomieszczenia administracyjne. Podobnie rozplanowano piętro drugie i trzecie, oczywiście wraz z m.in. pomieszczeniami sanitarnymi i pomieszczeniami technicznymi. W piwnicach przewidziano m.in. garaże i magazyn.

 

Instytut Ekonomiczny kształci na studiach I stopnia na kierunkach: e-administracja, ekonomia oraz zarządzanie, a II stopnia na kierunku ekonomika i organizacja przedsiębiorstw.

 

Instytut powstał jako jeden z trzech pierwszych utworzonej w 1998 roku PWSZ, ale jako jedyny nie posiada własnej bazy dydaktycznej. Zajęcia dla studentów odbywają się głównie w budynku wynajmowanym od marszałka województwa małopolskiego przy ul. Jagiellońskiej, w tzw. Ciuciubabce).

 

Studia na kierunkach oferowanych przez Instytut Ekonomiczny cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku akademickim właśnie ten Instytut, po Technicznym, przyjął na pierwszy rok studiów najwięcej słuchaczy.

 

Projekt gmachu Instytutu Ekonomicznego przygotowało krakowskie Biuro Architektoniczne Dresler Studio. Inwestor przejmie plac budowy w najbliższych dniach, a prace rozpocznie od przekładki sieci kolidujących z budową i rozbiórki byłej zbrojowni.

Rusza budowa budynku dla Instytutu Ekonomicznego PWSZ Rusza budowa budynku dla Instytutu Ekonomicznego PWSZ Rusza budowa budynku dla Instytutu Ekonomicznego PWSZ Rusza budowa budynku dla Instytutu Ekonomicznego PWSZ

Źródło i fot. PWSZ

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować