Rusza program „Trenuj jak żołnierz”

„Trenuj jak żołnierz” to rozszerzona wersja projektu „Trenuj z wojskiem”. W tej odsłonie każdy ochotnik może się zgłosić na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które będzie prowadzone w formule zapoznania z wojskiem i nabycia podstawowych umiejętności wojskowych i obronnych.

Rusza program „Trenuj jak żołnierz”

W Małopolsce szkolenie będzie prowadzone w:

  • 5. Batalionie dowodzenia (ul. Krakowska 2, Rząska),
  • 16. Batalionie powietrzno-desantowym (ul. Wrocławska 82, Kraków).


Ta edycja będzie podzielona na 2 etapy – pierwszy to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, a drugi to 14-dniowe szkolenie w wakacje. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią i strzelanie, przetrwanie, walkę wręcz, podstawy musztry. Będzie bezpłatne i praktycznie. Jednostki wojskowe zapewnią wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie.


Szkolenie „Trenuj jak żołnierz” będzie się kończyło złożeniem przysięgi i wejściem do rezerwy pasywnej. Celem programu jest szerokie przeszkolenie środowiska cywilnego oraz budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego. To projekt dla wszystkich, którzy chcą zrobić w życiu coś więcej i chcą być współodpowiedzialni za bezpieczeństwo kraju.


Szczegóły tutaj.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować