Sądeccy policjanci promowali swój zawód

W dniu 9 kwietnia br., 80 uczniów z dwóch szkół ponadpodstawowych miało okazję odwiedzić sądecką komendę policji. W trakcie tej wizyty młodzież nie tylko zwiedziła jednostkę, ale także miała okazję zobaczyć, jak wygląda praca funkcjonariuszy oraz dowiedzieć się więcej na temat rekrutacji do Policji.

Sądeccy policjanci promowali swój zawód

Spotkanie odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu i było zorganizowane dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej (w tym klasy o profilu technik analityk, realizującej zajęcia z zakresu analityki kryminalistycznej) oraz Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu. Policjantki z Wydziału Prewencji poprowadziły spotkanie, zapoznając młodzież ze strukturą organizacyjną jednostki oraz ciekawie opowiadając o służbie i zadaniach Policji. Funkcjonariuszki zachęcały uczniów do wstąpienia w szeregi Policji, informując ich o warunkach, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem, a także o przebiegu rekrutacji.

Podczas wizyty młodzież miała również okazję zwiedzić komendę i zobaczyć pomieszczenia, które na co dzień nie są dostępne dla interesantów. Uczniowie odwiedzili m.in. stanowisko kierowania, strzelnicę oraz Referat Kryminalistyki. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psa służbowego oraz prezentacja sprzętu i pojazdów używanych w codziennej służbie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować