Pogoda - Sądeckie.pl

21

Dzisiaj jest: 21. 01. 2022 Do końca roku: 344 dni
Jakość Powietrza:

Sądeccy policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach pod kryptonimem „Granica 2021”

Sądeccy policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach pod kryptonimem „Granica 2021”

Sprawdzenie procedur w praktyce, a także doskonalenie umiejętności i współdziałania – to główne cele wczorajszych ćwiczeń pod kryptonimem „Granica 2021”, w których wzięli udział sądeccy policjanci.

W czwartek, 25 listopada br. na terenie miasta i powiatu nowosądeckiego przeprowadzono ćwiczenia, których celem było sprawdzenie w praktyce prowadzenia policyjnych działań pościgowo-blokadowych. Scenariusz zakładał, że sądeccy policjanci otrzymali informację o nielegalnym przekroczeniu granicy Polski ze Słowacją, na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.


Przemytnicy ze zorganizowanej grupy przestępczej przewozili busem kilkoro imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu. Funkcjonariusze zgodnie z policyjnymi procedurami zorganizowali i przeprowadzili działania pościgowo-blokadowe w celu zatrzymania tych osób. W rejonie wału nad Dunajcem przemytnicy i osoby nielegalnie przebywające na terytorium RP wpadły w ręce policjantów.


Podobne ćwiczenia są przeprowadzane cyklicznie, a ich celem jest m.in. doskonalenie umiejętności organizacji działań, mobilności jednostek oraz współpracy między funkcjonariuszami, a także sprawdzenie obowiązujących procedur policyjnych w praktyce w sytuacjach kryzysowych.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować