Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Sądeccy Policjanci zabezpieczali trasę przejazdu "Karpackiego Wyścigu Kurierów"

Sądeccy Policjanci zabezpieczali trasę przejazdu "Karpackiego Wyścigu Kurierów"

Dzisiaj m.in. na drogach Sądecczyzny zorganizowano drugi etap „Karpackiego Wyścigu Kurierów pamięci Wacława Felczaka”. Przy nieco łaskawszej aurze na terenie powiatu nowosądeckiego, zawodnicy biorący udział w tej międzynarodowej imprezie kolarskiej, pokonali odcinek od Muszyny do Zabrzeży. W czasie wyścigu kilkudziesięciu sądeckich policjantów zabezpieczało trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

W tegorocznej edycji „Karpackiego Wyścigu Kurierów” (30-31 sierpnia br.) wystartowało około 140 kolarzy, którzy na terenie Małopolski mieli do pokonania dwa etapy o łącznej długości 264,5 km, które swym zasięgiem objęły kolejno powiat: tarnowski, nowosądecki oraz nowotarski. Dzisiaj zawodnicy wystartowali z Muszyny, po czym przejechali m.in. przez Żegiestów, Wierchomlę Wielką, Piwniczną-Zdrój, Barcice, Moszczenicę Wyżną, Skrudzinę, Gaboń, Kadczę, Jazowsko, Łącko i Zabrzeż. Następnie drogami powiatu nowotarskiego zawodnicy dotarli do Niedzicy, gdzie zakończyli wyścig.


Przez kilka godzin kilkudziesięciu sądeckich policjantów, głównie ruchu drogowego, zabezpieczało trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników, umundurowani policjanci wstrzymywali ruch pojazdów i kierowali nim.


Drugi etap „Karpackiego Wyścigu Kurierów” na terenie Sądecczyzny przebiegł bezpiecznie. Podczas zabezpieczenia wyścigu policjanci nie odnotowali naruszeń przepisów prawa ani żadnych zdarzeń z udziałem uczestników imprezy.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować