Sądeccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Okazało się że byli poszukiwani przez prokuraturę

Sądeccy policjanci zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy jak się okazało byli nietrzeźwi, a na dodatek poszukiwani przez prokuraturę. W toku realizowanych czynności na jaw wyszło, że nie były to ich jedyne przewinienia.

Sądeccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Okazało się że byli poszukiwani przez prokuraturę

13 października br. na jednej z ulic Nowego Sącza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym audi. Podczas przeprowadzanych czynności okazało się, że sądeczanin ma w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu w systemach na jaw wyszło, że mężczyzna kierował samochodem mimo cofnięcia uprawnień oraz sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także był poszukiwany zarządzeniem Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu celem przeprowadzenia z nim czynności procesowych do innej sprawy.


Dwa dni później, tj. 15 października br., na terenie gminy Grybów miejscowi policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę citroena, który jak się okazało po sprawdzeniu stanu trzeźwości, miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. W dodatku mieszkaniec gminy Muszyna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i był poszukiwany na podstawie zarządzenia Prokuratury Rejonowej w Gorlicach.


Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów. Mieszkaniec Nowego Sącza odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a także mimo cofnięcia uprawnień oraz za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co grozi mu do 5 lat więzienia.


Z kolei mieszkaniec gminy Muszyna będzie musiał się tłumaczyć przed sądem, nie tylko z jazdy w stanie nietrzeźwości, ale również bez uprawnień. Za popełnione czyny grozi mu do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować