Sądecki MPEC z nagrodą w konkursie Ministerstwa Klimatu i Środowiska

W uroczystym spotkaniu w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska, prezes MPEC Nowy Sącz, Paweł Kupczak, odebrał nagrodę za 3. miejsce w konkursie „Wpływamy na klimat”.

Sądecki MPEC z nagrodą w konkursie Ministerstwa Klimatu i Środowiska

W swoim przemówieniu prezes Kupczak podkreślił, że nagroda jest potwierdzeniem właściwej drogi, którą MPEC obrał w 2019 roku. Dzięki wielu zrealizowanym inwestycjom, spółka może teraz pochwalić się nowoczesną siecią ciepłowniczą.

Transformacja energetyczna w MPEC Nowy Sącz to konkretny sukces. W ramach konkursu „Wpływamy na klimat”, spółka przedstawiła efekty swoich działań, w tym budowę kotła na biomasę o mocy 3 MW, montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kWp oraz instalację oświetlenia solarnego. Wszystkie te działania przyczyniły się do obniżenia udziału węgla w produkcji ciepła poniżej 50%, a pozostała część jest wytwarzana z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i kogeneracji.

MPEC Nowy Sącz kontynuuje swoje zaangażowanie w ochronę środowiska, wykorzystując zielone technologie i badając nowe rozwiązania przy wsparciu nowoczesnego laboratorium.

Źródło: MPECNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować