Pogoda - Sądeckie.pl

22

Dzisiaj jest: 22. 10. 2021 Do końca roku: 70 dni
Jakość Powietrza:

Sądeckiemu pracodawcy grozi nawet 30 tys. zł kary. Co przeskrobał?

Sądeckiemu pracodawcy grozi nawet 30 tys. zł kary. Co przeskrobał?

Sądeckiemu pracodawcy może grozić grzywna do 30 tys. zł. Zatrudniał nielegalnie w swej firmie remontowo-budowlanej pracowników z Ukrainy. Dotkliwe konsekwencje dotknęły również pracujących „na czarno” cudzoziemców.

Strażnicy graniczni przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia na terenie jednego z remontowanych lokali usługowych w Nowym Sączu. Okazało się, że wśród wykonujących remont pracowników budowlanych znajduje się dwóch obywateli Ukrainy zatrudnionych „na czarno”.


Cudzoziemcy nie posiadali stosownych zezwoleń do wykonywania pracy na terenie Polski. Ponadto opłacający ich sądecki przedsiębiorca, nie zawarł z nimi żadnej umowy.


Teraz nieuczciwego pracodawcę oraz nielegalnie zatrudnionych cudzoziemców czekają poważne konsekwencje. Wobec sądeckiego przedsiębiorcy sporządzony zostanie wniosek do sądu o ukaranie. Za nielegalne powierzenie pracy cudzoziemcom, może grozić kara grzywny nawet do 30 tys. zł (art. 120 ust. 1 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy).


Natomiast w stosunku do dwóch nielegalnie zatrudnionych cudzoziemców, Komendant Placówki SG w Tarnowie wydał decyzje administracyjne zobowiązujące do powrotu na Ukrainę. Dodatkowo przez rok nie będą mogli wjechać do Polski oraz pozostałych krajów strefy Schengen.


Źródło: KaOSG

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować