Sądeckie eliminacje festiwalu „Skowroneczek”. Zgłoszenia do 15 czerwca br.

Przed nami XVIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”, którą rozpoczynają sądeckie eliminacje. Zgłoszenia można przesyłać droga elektroniczną poprzez przygotowany formularz do 15 czerwca 2021 r.

Sądeckie eliminacje festiwalu „Skowroneczek”. Zgłoszenia do 15 czerwca br.

W sądeckich eliminacjach mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 5-16 lat z terenu miasta Nowego Sącza. Zadaniem uczestników jest wykonanie piosenki w języku polskim o dowolnej tematyce, dostosowaną charakterem do swojego wieku. Wśród prezentowanych utworów mile widziane są kompozycje autorskie.


Podkłady muzyczne powinny być dobrej jakości i przygotowane na nośniku typu pendrive w formacie mp3. Dopuszczalny jest również akompaniament na żywo. Regulamin i karta zgłoszenia na stronie: http://palacmlodziezy.pl/2021/04/25/wez-udzial-w-sadeckim-skowroneczku/


Zgłoszenia należy dostarczyć drogą elektroniczną na adres: a.lukasik@palacmlodziezy.pl do dnia 15 czerwca 2021 r.

***

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK wywodzi się z organizowanego przez Wydawnictwo „Promyczek” Przeglądu Piosenki Religijnej, przeprowadzonego po raz pierwszy w 1996 roku. Ze względu na rosnące zainteresowanie wydarzeniem, Wydawnictwo zaprosiło do współorganizacji Pałac Młodzieży w Nowym Sączu oraz władze miasta Nowego Sącza.


Od tego czasu Festiwal SKOWRONECZEK nabrał artystycznego rozpędu, a dodatkowym wsparciem od kilku lat jest transmisja koncertów finałowych przez Telewizję Polską na antenie TVP ABC. Dzięki temu Festiwal stał się wydarzeniem ogólnopolskim. Od 2018 roku (XV edycja Festiwalu) SKOWRONECZEK zyskał również status festiwalu międzynarodowego.


Źródło: Pałac Młodzieży NS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować