Sandecja przegrywa z GKS-em Jastrzębie

W meczu Sandecji z GKS-em Jastrzębie lepszą drużyną okazali się goście, którzy wygrali 3:1. Jedyną bramkę dla Sączersów strzelił Jakub Wilczyński.

Sandecja przegrywa z GKS-em Jastrzębie

Początek spotkania był fatalny dla Sandecji, która straciła dwie bramki w ciągu pierwszych 11 minut. Najpierw Michał Bednarski wykorzystał dogranie z prawej strony i pokonał bramkarza z bliska, a potem Farid Ali podwyższył wynik po lobie nad wybiegającym golkiperem. Sandecja próbowała odpowiedzieć, ale nie miała szczęścia w sytuacjach podbramkowych. Bruno Żołądź, Patryk Bryła, Tomasz Nawotka i Denis Potoma nie potrafili znaleźć drogi do siatki.

W drugiej połowie Sandecja dalej naciskała, ale nie mogła przełamać obrony rywali. Najbliżej tego byli Mikołaj Kwietniewski i Denis Potoma, ale ich strzały były niecelne lub bronił je bramkarz GKS-u. Goście też mieli swoje okazje, ale Petr Buchta i Martin Polaček ratowali Sandecję przed większymi stratami. W 68. minucie Mateusz Chmarek miał szansę na trzecią bramkę dla GKS-u, ale jego uderzenie z ostrego kąta wybił z linii Michał Rutkowski. W 75. minucie Sandecja została osłabiona po drugiej żółtej kartce dla Denisa Potomy. Mimo to udało się jej zdobyć honorową bramkę w 82. minucie, gdy Jakub Wilczyński wykorzystał zamieszanie w polu karnym i skierował piłkę do siatki. Sandecja nie zdołała jednak doprowadzić do remisu, a w doliczonym czasie gry Joao Guilherme ustalił wynik meczu na 3:1 dla GKS-u.

Chciałem pogratulować drużynie gości zwycięstwa w bardzo ważnym meczu, praktycznie, gdy mecz rozpoczyna się od 0:2 w jedenastej minucie robi się sam. Dwie bramki, które straciliśmy w pierwszych fragmentach meczu miały ogromny wpływ na przebieg dalszej części meczu. Kiedy łapaliśmy jakiś rytm grania, kiedy szukaliśmy tych wolnych przestrzeni za plecami przeciwnika to narażaliśmy się na bardzo groźne kontrataki - powiedział po meczu z GKS-em Jastrzębie trener zespołu Sandecji, Robert Kasperczyk.

Składy:

Sandecja: Martin Polaček - Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik, Petr Buchta, Michał Rutkowski, Kamil Słaby (46' Mikołaj Kwietniewski) - Patryk Bryła (64' Jakub Wilczyński), Denis Potoma, Bruno Żołądź (64' Rastislav Václavik), Wiktor Kamiński (64' Kacper Talar) - Rafał Wolsztyński (82' Marcinho).

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Bartosz Boruń, Przemysław Lech, Paweł Baranowski, Szymon Matuszek, Jakub Iskra - Farid Ali (70' Szymon Kiebzak), Karol Fietz, João Guilherme (90' Kamil Jadach), Mateusz Chmarek (70' Konrad Kargul-Grobla; 87' Szymon Maszkowski) - Michał Bednarski.

Sędziował Damian Gawęcki (Kielce).

Źródło: MKS Sandecja

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować