6 marca "Semana Santa na Szlaku św. Jakuba" - spotkanie z cyklu „Podróże na emeryturze” w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel wraz z dyrektorem Sądeckiej Biblioteki Publicznej Markiem Rylewiczem zapraszają na spotkanie z cyklu „Podróże na emeryturze”, którego gościem będzie Teresa Bugaj.

6 marca "Semana Santa na Szlaku św. Jakuba" - spotkanie z cyklu „Podróże na emeryturze” w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Teresa Bugaj – pasjonatka podróży, która w ubiegłym roku dzieliła się z naszymi czytelnikami wspomnieniami z podróży do Santiago de Compostela, tym razem opowie o Semana Santa na Szlaku św. Jakuba, czyli o tradycji obchodów Wielkanocy w Hiszpanii.

Semana Santa, czyli Święty Tydzień to wyjątkowy czas, szczególnie w Hiszpanii. Niemal wszędzie – na placach i głównych ulicach miast organizowane są widowiskowe i uroczyste procesje. Ich niezwykła oprawa nadaje im niesamowitego charakteru, sprawiając, że niejednokrotnie budzą zaskoczenie wśród turystów.

Podczas spotkania usłyszymy niesamowite historie, pełne przeżyć i emocji, a to wszystko odbędzie z towarzyszącym opowieściom slajdowiskiem.

Wydarzenie odbędzie się 6 marca 2024 r. (środa) o godz. 17:00 w czytelni Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 11.

Wstęp wolny!

Źródło: SBP

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować