Pogoda - Sądeckie.pl

22

Dzisiaj jest: 22. 10. 2021 Do końca roku: 70 dni
Jakość Powietrza:

Sezon na wodzie rozpoczęty. Policyjni wodniacy będą pilnować bezpieczeństwa wypoczywających

Sezon na wodzie rozpoczęty. Policyjni wodniacy będą pilnować bezpieczeństwa wypoczywających

28 maja br. ruszył sezon wodny na akwenach Małopolski. Policjanci Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie pełnią służbę na wodach rzeki Wisły oraz na jeziorach: Czorsztyńskim, Dobczyckim, Mucharskim oraz Rożnowskim.

Policjanci zapobiegają zachowaniom mogącym stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa osób i mienia lub naruszającym porządek publiczny na wodach, patrolują także tereny przywodne oraz miejsca rekreacyjno - wypoczynkowe.


Kontroli poddawane są jednostki pływające pod kątem: posiadania zdolności żeglugowych, niezbędnych uprawnień, wyposażenia ratowniczego i medycznego.


W sezonie letnim uruchomione są „posterunki sezonowe”. Z policjantami pełniącymi służbę na poszczególnych zbiornikach, można kontaktować się, w sytuacjach alarmowych, w godz. 8.00 – 20.00 pod numerami telefonów:

  • Jezioro Czorsztyńskie: 723-694-983
  • Jezioro Dobczyckie: 723-694-984
  • Jezioro Mucharskie: 515-971-936
  • Jezioro Rożnowskie: 723-694-982


W 2021 roku służba patrolowa pełniona jest po raz pierwszy na zbiorniku wodnym „Jezioro Mucharskie”, który jest obiektem gospodarki wodnej dla północno – zachodniej części województwa Małopolskiego, w przyszłości łącząc funkcje ochronne z turystyczno – rekreacyjnymi. Zbiornik ten zlokalizowany jest na rzece Skawie, na granicy powiatów – wadowickiego i suskiego. Swoim zasięgiem obejmuje gminy: Mucharz, Stryszów i Zembrzyce.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować