Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Siódmy konkurs plastyczny Sądeckich Wodociągów rozstrzygnięty

Siódmy konkurs plastyczny Sądeckich Wodociągów rozstrzygnięty

Prace oceniali artysta-malarz Wacław Jagielski oraz laureatka konkursu z ubiegłego roku Justyna Barnach, uczennica ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Barcicach.

Kiedy się dowiedziałam, ile jest tych prac to odrobinę się przeraziłam. Na początku się bałam, że nie będą mogła wybrać. Ale udało się. Ważna była pomysłowość, wyrazistość i mocny przekaz – powiedziała Justyna Barnach.


W tym roku jury oceniło 730 prac. Przedszkolaki oraz uczniowie reprezentowali ponad 50 placówek z Nowego Sącza oraz gmin: Nawojowa, Korzenna, Kamionka Wielka, Stary Sącz, Chełmiec.


Wydawało się, że w związku z epidemią konkurs nie będzie cieszył się dużym zainteresowaniem. Rzeczywistość okazała się zaskakująca. Ponad 700 prac to imponująca liczba. Cieszę się jako juror, że w tym czasie klaustrofobii dzieci i młodzież odczuwają potrzebę tworzenia – zaznaczył Wacław Jagielski.


Najwięcej zachwytów jury zyskały prace najmłodszych.


Najmłodsze dzieci odbierają świat bez zahamowań, wiedzy nabytej. Ich wyobrażenia są oryginalne, fascynujące. Prace, które posiadają wiele detali, szczegółów, kolorów przyciągają oko i są świetne do stworzenia nowego kalendarza na 2022 rok – podkreślił artysta-malarz.


Listę laureatów zostanie opublikowana w Światowym Dniu Wody, 22 marca 2021 r. (poniedziałek).


Źródło: Sądeckie Wodociągi

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować