Skwerek na łąckim Rynku zyskał nową fontannę oraz tężnię solankową

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w centrum Łącka to efekt zakończonego niedawno projektu, który miał na celu poprawę estetyki i funkcjonalności tego miejsca.

Skwerek na łąckim Rynku zyskał nową fontannę oraz tężnię solankową

W ramach projektu wybudowano tężnię solankową i fontannę posadzkową z oświetleniem, które stanowią atrakcję dla mieszkańców i turystów. Ponadto, skwerek został upiększony nowymi nasadzeniami roślin ozdobnych, a także wyposażony w ławki, leżaki i kosze na śmieci.


Projekt był realizowany przy wsparciu finansowym z rezerwy ogólnej budżetu państwa oraz z budżetu Województwa Małopolskiego. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 845 469 zł, z czego 732 019 zł pochodziło z dofinansowania, a 112 450 zł stanowił wkład własny gminy. Dzięki temu projektowi gmina podniosła standard życia swoich mieszkańców oraz zwiększyła atrakcyjność turystyczną regionu.


Skwerek w centrum Łącka prezentuje się pięknie zarówno w dzień, jak i w nocy. Zimowa aura nie zasłania uroku tego miejsca, lecz dodaje mu niepowtarzalnego klimatu. Zapraszamy do odwiedzenia skwerku i korzystania z jego udogodnień.


Źródło: Gm. Łącko

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować