Spotkanie opłatkowe Związku Podhalan w Jazowsku

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas radości, miłości i wdzięczności. To czas, kiedy spotykamy się z bliskimi, dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. To czas, kiedy śpiewamy kolędy i oglądamy jasełka. To czas, kiedy wspominamy miniony rok i planujemy przyszły.

Spotkanie opłatkowe Związku Podhalan w Jazowsku

Takie właśnie było Spotkanie Opłatkowe Związku Podhalan w Polsce, które odbyło się w Jazowsku (gm. Łącko). W spotkaniu wziął udział marszałek Małopolski Witold Kozłowski z małżonką, a także senatorowie Jan Hamerski i Wiktor Durlak oraz posłowie Patryk Wicher i Andrzej Gut-Mostowy. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy świętej pod przewodnictwem ks. Stanisława Kowalika w kościele pw. Narodzenia NMP w Jazowsku. Następnie uczestnicy przenieśli się do sali wiejskiej, gdzie czekały na nich góralskie jasełka przygotowane przez dzieci z miejscowej szkoły.


Marszałek Witold Kozłowski podziękował wszystkim za współpracę w 2023 roku i wyraził nadzieję na jej kontynuację w 2024 roku. Podkreślił znaczenie Związku Podhalan w Polsce dla zachowania i promocji kultury podhalańskiej oraz dla rozwoju Instytutu w Ludźmierzu.


Związek Podhalan w Polsce to organizacja, która od lat dba o to, aby nasze tradycje, zwyczaje i język nie zaginęły. To organizacja, która realizuje wiele cennych projektów kulturalnych i edukacyjnych. To organizacja, która wspiera Instytut w Ludźmierzu, który jest ważnym ośrodkiem badawczym i dydaktycznym na Podhalu - mówił marszałek.


Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem i życzeniami świątecznymi.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować