Wicemarszałek Józef Gawron spotkał się z samorządowcami ziemi sądeckiej. Dyskutowano o zmianach Programu Ochrony Powietrza

Wicemarszałek Józef Gawron spotkał się w Starym Sączu z samorządowcami ziemi sądeckiej, by zaprosić do konsultacji projektu zmiany uchwały antysmogowej.

Wicemarszałek Józef Gawron spotkał się z samorządowcami ziemi sądeckiej. Dyskutowano o zmianach Programu Ochrony Powietrza
Zależy nam na tym, by wysłuchać głosów wszystkich Małopolan. Tego rodzaju spotkania są dla nas niezwykle ważne, bo stwarzają okazję do dyskusji o potrzebach i oczekiwaniach mieszkańców. Wsłuchujemy się w nie i poddajemy analizie. Każda opinia i każda prośba jest dla nas cenna – podkreślił wicemarszałek Józef Gawron.


Spotkanie robocze dotyczące trwających konsultacji projektu zmiany uchwały antysmogowej odbyło się w siedzibie Urzędu Miasta Starego Sącza. Uczestniczyła w nim m.in. radna województwa Marta Mordarska. Dziękując za możliwość spotkania z przedstawicielami samorządów ziemi sądeckiej, wicemarszałek Józef Gawron zaznaczył, jak ważne jest wysłuchanie wszystkich uwag, głosów, apeli i próśb w tym zakresie ze strony mieszkańców Małopolski.


Przede wszystkim, serdecznie dziękuję za zaproszenie i za zorganizowanie tego spotkania, za możliwość wysłuchania państwa stanowisk w tej sprawie. Zarząd Województwa Małopolskiego skierował do konsultacji projekt zmiany uchwały antysmogowej ze względu na troskę o mieszkańców, dlatego pozwoliłem sobie przedstawić tę propozycję w szerszym kontekście i zaprosić do dyskusji, do wyrażenia opinii. Poprosiłem również o aktywne włączenie się w ocenę obowiązującego Programu Ochrony Powietrza, o dzielenie się uwagami na temat tego, jak przebiega jego realizacja, jakie tu występują problemy. Bardzo proszę wszystkich, również mieszkańców, o zabranie głosu w tej sprawie - podkreślił wicemarszałek Józef Gawron.


Przypomnijmy, że chcąc działać w porozumieniu z mieszkańcami regionu, Zarząd Województwa Małopolskiego uznał za zasadne skierowanie do konsultacji społecznych projektu uchwały o przesunięciu terminu obowiązywania okresu przejściowego dla obowiązku modernizacji kotłów bezklasowych o jeden rok. Projekt uchwały jest dostępny tutaj oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować