Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniStrażacy zapraszają na cykl akcji poboru krwi pt. "KREW dla TOMKA"

Strażacy zapraszają na cykl akcji poboru krwi pt. "KREW dla TOMKA"

W całym kraju prowadzone są akcje zbierania krwi dla Tomka, funkcjonariusza Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach i jednocześnie Prezesa OSP we Włosienicy, który uległ zakażeniu koronawirusem.

 

Bardzo ciężki przebieg oraz powikłania spowodowały duże zmiany w płucach. Jedynym ratunkiem na tym etapie leczenia było zastosowanie sztucznego płuco-serca ECMO. Obecnie pan Tomasz znajduje się w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, gdzie czekają go dalsze badania oraz diagnoza, co do dalszego kierunku leczenia, a nawet bardzo poważnej operacji. 

 

Druhowie zwracają się z gorącym apelem do wszystkich zarówno strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych jak i stałych krwiodawców oraz osób, które nigdy tego nie robiły o oddawanie krwi.

 

Apelujemy do stałych krwiodawców oraz do osób, które nigdy nie oddawały krwi, a chciałyby wesprzeć nasze akcje i działania. To również odpowiedź na apele regionalnych centrów krwiodawstwa, które w czasie pandemii koronawirusa borykają się z brakiem krwi oraz osocza od ozdrowieńców. Zapraszamy wszystkich i prosimy o powiadomienie tych, którzy jeszcze mogą przyjść i pomóc innym potrzebującym. Każdy może oddać krew niezależnie od tego, jaka grupę krwi posiada. Czekamy na wszystkich chętnych, którzy mogą podzielić się tym bezcennym lekiem, jakim jest KREW. Każdy krwiodawca i oddający w tych dniach otrzyma niespodziankę – pluszaka maskotkę - informują funkcjonariusze PSP.

 

Akcje poboru krwi odbędą się w niedzielę 22 i 29 listopada oraz 6 grudnia 2020. w godz. od 8.00 do 13.00 w punkcie krwiodawstwa w Nowym Sączu na ul. Kazimierza Wielkiego 9A. tel. 18 442 05 07. 

 

Akcję objął patronatem Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Filipek. Jej partnerem są kluby HDK PCK Oddziału Rejonowego PCK w Starym Sączu. 

 

Źródło: PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować