Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu. Prezentujemy program tegorocznej imprezy

Program tegorocznego ŚWIĘTA DZIECI GÓR obejmuje wiele koncertów i wydarzeń towarzyszących.

Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu. Prezentujemy program tegorocznej imprezy

Festiwal rozpoczyna się 23 lipca mszą festiwalową w Bazylice św. Małgorzaty, a następnie powitaniem zespołów i przekazaniem symbolicznych kluczy do miasta na Rynku. O godzinie 16:30 odbędzie się korowód festiwalowy, a o godzinie 17:00 otwarcie festiwalu i koncert inauguracyjny w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego. W dniach 24-28 lipca odbędą się Dni Narodowe, podczas których o godzinie 11:00 na Rynku przed Ratuszem zaprezentują się zespoły uczestniczące w Dniu Narodowym, a o godzinie 18:00 odbędzie się koncert główny zespołów w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego. Każdego dnia będą prezentowane zespoły z różnych krajów i regionów Polski. Festiwal zakończy się 29 lipca koncertem finałowym w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego.


W trakcie ŚWIĘTA DZIECI GÓR odbędą się również wydarzenia i działania towarzyszące. W dniach 30 czerwca - 30 lipca w Galerii Sztuki SOKÓŁ będzie można zobaczyć wystawę prac Anny Madei pt. “Malarstwo na szkle”. Od 10 do 31 lipca na Rynku i w Parku Strzeleckim będzie prezentowana wystawa fotografii autorstwa Piotra Droździka pt. “Pejzaże emocji. Barwna historia Dzieci Gór”. W dniach 23-29 lipca w Parku Strzeleckim odbędzie się kiermasz twórczości ludowej i rękodzieła artystycznego. W dniach 24-28 lipca w Parku Strzeleckim odbędą się warsztaty festiwalowe, podczas których uczestnicy będą mogli m.in. stworzyć bajeczne lampiony, wyplatać kolorowe makatki, poznać technikę filcowania, zaprojektować etui na telefon, wykonać ozdoby z chrobotka reniferowego, manekiny odstraszające ptaki, portrety owadów na kamieniach, zaprojektować własny ekslibris, stworzyć malarską kompozycję na brzozowym krążku z magnesem czy zagłębić się w świat kaligrafii tworząc misternie zdobione litery na koszulkach z bawełny. W dniach 27-28 lipca odbędzie się również 3. Konferencja Naukowa “Folklor dziecięcy. Potencjał tradycji - scena - edukacja” w Małopolskim Centrum Kultury.


W trakcie ŚWIĘTA DZIECI GÓR odbędą się również estrady plenerowe poza Nowym Sączem. W Krynicy-Zdroju w Parku Nitribitta w dniach 24-28 lipca o godzinie 19:00 zaprezentują się zespoły z Kenii, Indii, Stanów Zjednoczonych, Turcji, Ekwadoru i Indonezji oraz zespoły z Polski: Mały Zbójnicek, Pogórzańskie Dzieci, Mały Koniaków, Piecuchy i Małe Janczowioki. W Limanowej na Scenie w Parku Miejskim 28 lipca o godzinie 19:00 wystąpią Jambo Kids Production z Kenii i Mały Zbójnicek z Polski. W Szczawnicy na Scenie pod kolejką 28 lipca o godzinie 19:00 zaprezentują się Yenimahalle Municipality Tubil z Turcji i Mały Koniaków z Polski.


Ceny biletów na koncerty podczas ŚWIĘTA DZIECI GÓR wynoszą 5 zł za koncert inauguracyjny i finałowy, 2 zł za koncerty główne w dni narodowe, a karnet na wszystkie koncerty kosztuje 15 zł. Bilety można kupić online na stronach swietodziecigor.pl, mcksokol.pl, bilety24.pl oraz w kasie MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu w dniach 10-29 lipca. W dniach 23 i 29 lipca bilety będą dostępne w kasie przy Amfiteatrze Parku Strzeleckiego. Na prezentacje dopołudniowe w Rynku, koncerty w regionie i wystawy wstęp jest wolny. Na warsztaty festiwalowe i konferencję wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja.


W dni narodowe, od poniedziałku do piątku (24-28 lipca), na zakończenie koncertów głównych odbędą się konkursy z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów ŚWIĘTA DZIECI GÓR. Opaski na te dni zawierają kupony, które należy wrzucić do szklanej kuli przy wejściu do Amfiteatru. Na każdy dzień Festiwalu przygotowano opaski w innym kolorze.


Źródło: MCK Sokół

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować