Symulacja wypadku drogowego z udziałem autobusu i samochodu osobowego - ćwiczenia dowódczo - sztabowe w Bednarce

W Bednarce doszło do symulacji wypadku drogowego z udziałem autobusu i samochodu osobowego. W ćwiczeniu dowódczo-sztabowym, które odbyło się 19 października 2023 roku, wzięły udział służby ratunkowe z powiatu gorlickiego. Celem przedsięwzięcia było sprawdzenie gotowości i współpracy różnych podmiotów w sytuacji kryzysowej.

Symulacja wypadku drogowego z udziałem autobusu i samochodu osobowego - ćwiczenia dowódczo - sztabowe w Bednarce

Ćwiczenie rozpoczęło się o godzinie 10:15, kiedy to do gorlickiej policji wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu autobusu z samochodem osobowym na drodze w Bednarce. Według scenariusza, w wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych. Na miejscu pojawiły się jednostki policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz straży gminnej. Wszystkie służby działały zgodnie z obowiązującymi procedurami i pod nadzorem dowódcy akcji.


W ćwiczeniu uczestniczyło około 100 osób, które wykorzystywały kilkadziesiąt sztuk sprzętu transportowego i ratunkowego. Scenariusz był elastyczny i dostosowywał się do zmieniających się warunków. Ćwiczenie miało charakter realistyczny i pozwoliło na sprawdzenie i doskonalenie umiejętności służb ratunkowych z powiatu gorlickiego.


Źródło: KPPG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować