Pogoda - Sądeckie.pl

5

Dzisiaj jest: 05. 07. 2022 Do końca roku: 179 dni
Jakość Powietrza:

Szkoła Podstawowa w Śnietnicy z nowo dobudowaną częścią budynku

Szkoła Podstawowa w Śnietnicy z nowo dobudowaną częścią budynku

- Inwestycja w młode pokolenie to inwestycja w kształt, jaki będzie mieć Polska za kilka/kilkanaście lat. Budowanie kapitału przyszłych kadr zaczyna się właśnie w miejscach takich jak tu – w szkołach podstawowych. To ważne, aby warunki realizowania edukacji były jak najlepsze i jak najnowocześniejsze. Dlatego tak duże środki samorządy otrzymują z programów rządowych na tego typu inwestycje – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który uczestniczył w oddaniu do użytkowania nowo dobudowanej części budynku Szkoły Podstawowej im. św. Andrzeja Boboli w Śnietnicy w gminie Uście Gorlickie. W wydarzeniu uczestniczyli także parlamentarzyści: poseł Barbara Bartuś i senator Wiktor Durlak.

Na rozbudowę i przebudowę budynku wraz z wewnętrznymi instalacjami gmina uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 000 000 zł. Budynek o powierzchni użytkowej 248,8 m² pomieści dwie klasy lekcyjne, szatnię oraz pomieszczenie dla dyrekcji Szkoły. Także w tej części znajdzie się świetlica integracyjna dla seniorów.


- Gratuluję całej społeczności, która doprowadziła do sfinalizowania tej inwestycji. Dziś możemy wszyscy cieszyć się z nowego budynku. Twórzcie tę wspaniałą wspólnotę Śnietnicy. Twórzmy warunki, żeby dzieci i młodzież miały możliwość tutaj się kształcić. Miejmy nadzieję, że szkoła będzie się dalej rozwijać, a wartości reprezentowane przez wielkiego patrona – św. Andrzeja Bobolę – były dla wszystkich źródłem siły i motywacji – mówiła podczas uroczystości poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.


- „Nie będzie już ciasnoty, w której się miejsca szuka. W owocach dobrej roboty niech kwitnie nam nauka” – tym krótkim cytatem zaczerpniętym z programu artystycznego otworzył dzisiejszą uroczystość wójt gminy Uście Gorlickie Zbigniew Ludwin. Nieco żartobliwe stwierdzenie doskonale oddaje prawdziwe tęsknoty i nadzieje, jakie społeczność gminy wiąże z nowo oddanym budynkiem. Warto bowiem pamiętać, że budynek szkoły pełni niejednokrotnie także szereg innych funkcji. To przede wszystkim miejsce integracji i wspólnie spędzanego czasu także po zakończeniu lekcji. Wreszcie – to miejsce rozwoju relacji międzypokoleniowych.


Szkołę Podstawową im. św. Andrzeja Boboli w mijającym roku szkolnym 2021/2022 tworzyła społeczność 15 pedagogów, 3 pracowników zajmujących się obsługą szkoły i uczniów, którzy tutaj właśnie stawiają swoje pierwsze kroki edukacyjne.


- Szczególną troską rządu Pan Premiera Mateusza Morawieckiego jest równomierne wspieranie ośrodków kształcenia w Polsce. Gratuluję gminie odważnego projektu i sprawnego zrealizowania inwestycji. Niech odnowiony i powiększony budynek służy miejscowej społeczności jak najlepiej – dodał wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Źródło: MUW

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować