Szkolenie dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur w nowosądeckim ratuszu

Szkolenie dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur było okazją do spotkania się z prezydentem Ludomirem Handzlem, który odwiedził słuchaczy i podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat nowych rozwiązań podatkowych. Prezydent podkreślił, że KSeF to krok w stronę uproszczenia i usprawnienia obiegu dokumentów oraz zapewnienia większej transparentności i bezpieczeństwa transakcji.

Szkolenie dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur w nowosądeckim ratuszu

Szkolenie zorganizowało Biuro Rachunkowe ROMIR Roman Mikusz we współpracy z Ogólnopolską Siecią Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR), które jest partnerem projektu objętego patronatem honorowym Ministerstwa Finansów. Projekt ma na celu edukować i przygotować przedsiębiorców i księgowych na zmiany, jakie niesie za sobą wprowadzenie KSeF.


Na szkoleniu omówiono m.in. zasady funkcjonowania Krajowego Rejestru e-Faktur, obowiązki przedsiębiorców wynikające z ustawy o KSeF oraz technologie, które ułatwią wdrożenie systemu. KSeF to system IT, który umożliwia wystawianie i odbieranie faktur z centralnej bazy danych, nadzorowanej przez ministerstwo. Każda faktura otrzymuje unikalny numer identyfikacyjny, co ujednolica i upraszcza ewidencję transakcji. System ten pozwala także na podgląd dokumentów i ich weryfikację przez organy podatkowe.


Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować