Tegoroczny majowy weekend na Sądecczyźnie należał do bezpiecznych

Wyniki analizy przeprowadzonej przez sądecką Policję są obiecujące – tegoroczny majowy weekend należał do bezpiecznych. Funkcjonariusze podejmowali intensywne działania, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Niestety, mimo apeli o rozwagę i ostrożność, nie udało się uniknąć wypadków i kolizji.

Tegoroczny majowy weekend na Sądecczyźnie należał do bezpiecznych

Oto kilka kluczowych punktów z analizy:

  1. Liczba zdarzeń drogowych: W okresie od 30 kwietnia do 6 maja br. na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do łącznie 51 zdarzeń drogowych – 8 wypadków i 43 kolizji. W porównaniu z majówką w ubiegłym roku (28.04.-03.05.2023 roku), liczba wypadków i kolizji wzrosła.
  2. Ranni: W wyniku tych zdarzeń 8 osób odniosło obrażenia. To stanowi wyraźny wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem.
  3. Kontrole drogowe: Policjanci prowadzili kontrole trzeźwości kierowców, stanu technicznego pojazdów oraz przestrzegania przepisów. Zatrzymano 13 nietrzeźwych kierowców, którzy nadal decydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.
  4. Województwo małopolskie: Na terenie całego województwa małopolskiego podczas tegorocznej majówki doszło do 33 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 37 zostało rannych. Dodatkowo ujawniono 103 nietrzeźwych kierujących.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę, przestrzeganie przepisów i dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu. Niech każdy majowy weekend będzie czasem spokojnej i bezpiecznej podróży!

Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować