Pogoda - Sądeckie.pl9

Dzisiaj jest: 09. 03. 2021
Do końca roku: 297 dniTo wyznanie miłości może go sporo kosztować

To wyznanie miłości może go sporo kosztować

Młody mężczyzna chcąc zrobić wrażenie na swojej dziewczynie i przeprosić za kłótnie dopuścił się zniszczenia mienia. Swoje wyznanie miłości wypisał na jezdni oraz kamienicy w centrum Nowego Sącza.

 

Do zdarzenia doszło 21 sierpnia. Wtedy w nocy, 26-latek farbą w spray’u namalował kilkumetrowej długości napis „Kocham Cię” oraz imię swojej wybranki na jednej z kamienic w Nowym Sączu. Podobny napis znalazł się również na jezdni w pobliżu budynku.

 

Sprawca został złapany na gorącym uczynku przez stróżów prawa. Po wylegitymowaniu został zwolniony i czeka na wezwanie na przesłuchanie.  

 

Ten romantyczny gest może go jednak drogo kosztować. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

 

Ściganie sprawcy zniszczenia mienia jest jednak uzależnione od formalnego wniosku poszkodowanych. Od takiej decyzji właściciela kamienicy i zarządcę drogi może odwieść postawa romantycznego chuligana, który odpowiednio usunie naniesione napisy lub pokryje koszty przywrócenia jezdni i elewacji do stanu poprzedniego - informuje sądecka Policja.

 

Fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować