Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Trwa rozbudowa tras rowerowych na Sądecczyźnie. W lipcu zostaną oddane do użytku dwie kolejne kładki

Trwa rozbudowa tras rowerowych na Sądecczyźnie. W lipcu zostaną oddane do użytku dwie kolejne kładki

Rozbudowa tras rowerowych na Sądecczyźnie przebiega bardzo sprawnie. Wiosną 2019 roku oddano do użytku pierwszą kładkę, położoną na terenie gminy Łącko w ciągu trasy rowerowej VeloDunajec.

Już w te wakacje, a konkretnie w lipcu, cykliści przejadą kolejnymi dwiema kładkami zlokalizowanymi na terenie gmin Łącko i Ochotnica Dolna oraz na terenie gminy Krościenko nad Dunajcem. W piątek 7 maja marszałek Witold Kozłowski oraz wójt Łącka Jan Dziedzina wizytowali obiekt zlokalizowany w Łącku.


To dobra wiadomość dla miłośników dwóch kółek. Już w najbliższe wakacje zostaną oddane do użytku dwa nowe obiekty – kładka w Zabrzeży w gminie Łącko oraz kładka pieszo-rowerowa w Krościenku nad Dunajcem. Prace przebiegają szybko i terminowo. Wkrótce trasy VeloDunajec połączą Sądecczyznę z Krościenkiem nad Dunajcem i Szczawnicą oraz z Jeziorem Czorsztyńskim, a dalej z Zakopanem. Środki na te inwestycje pochodzą z Funduszy Europejskich w ramach RPO WM 2014-2020 – mówi marszałek Witold Kozłowski.


Wizytowana przez marszałka i wójta kładka została oddana do użytku wiosną 2019 roku. Położona jest w miejscowości Łącko (Czerniec) w ciągu trasy rowerowej VeloDunajec na odcinku Zabrzeż – Stary Sącz. Jej długość to ponad 130 m. Koszt inwestycji opiewał na 3,7 mln zł, z czego ponad 2,7 mln zł pochodziło z Funduszy Europejskich, a około 800 tys. zł z budżetu województwa.


Prace na dwóch nowych kładkach zostaną zakończone w czerwcu, a już w lipcu będą udostępnione pieszym i rowerzystom.


Pierwsza z nich blisko 130 metrowa została zlokalizowana w miejscowościach Tylmanowa i Zabrzeż w ciągu trasy VeloDunajec na odcinku Szczawnica-Zabrzeż. Koszt jej budowy to 5,5 mln zł, z czego środki unijne stanowiły 4,1 mln zł, a z budżetu województwa przekazano ponad 1,1 mln zł.


Druga kładka, mierząca prawie 112 metrów, powstała w Krościenku nad Dunajcem w ciągu trasy rowerowej VeloDunajec. Koszt inwestycji to 6,9 mln zł (UE – 5,17 mln zł, budżet województwa 1,38 ml zł). Pozostałe środki zostały pozyskane z budżetu państwa.


Warto wspomnieć o projektowanej już czwartej kładce, która powstanie w Krościenku nad Dunajcem od strony Szczawnicy.


Więcej o VeloDunajec tutaj.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować