Trwają prace przy budowie drogi Trzycierz Ulica

Trzycierz Ulica to droga, która łączy wieś Trzycierz z miastem. Jest to ważna arteria komunikacyjna dla mieszkańców i przedsiębiorców z tej okolicy. Obecnie trwa remont tej drogi, który ma na celu poprawę jej stanu technicznego i bezpieczeństwa ruchu. Remont obejmuje wymianę starej nawierzchni asfaltowej na nową nawierzchnię betonową, która jest bardziej trwała i odporna na warunki atmosferyczne. Ponadto, wykonane zostaną pobocza z kruszywa łamanego, które zapewnią lepsze odwodnienie i stabilizację drogi.

Trwają prace przy budowie drogi Trzycierz Ulica

Remont drogi Trzycierz Ulica jest realizowany przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, które otrzymało zlecenie od gminy. Prace są prowadzone etapowo i mają potrwać około 2-3 tygodni. W tym czasie należy spodziewać się utrudnień w ruchu i objazdów. – Zwracamy się do kierowców i mieszkańców z prośbą o zachowanie ostrożności i respektowanie oznakowania – mówi Stanisław Przychocki, prezes PUK. – Przepraszamy za chwilowe niedogodności i zapewniamy, że po zakończeniu remontu droga będzie służyć przez wiele lat – dodaje.


Remont drogi Trzycierz Ulica jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, który przyznał gminie dofinansowanie w wysokości blisko 875 tys. zł. Całkowity koszt inwestycji wynosi 1,2 mln zł. Jest to kolejna inwestycja drogowa realizowana przez gminę w ramach programu poprawy infrastruktury komunikacyjnej na terenie gminy.


Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować