Trzy kilometry drogi wyremontowane dzięki współpracy samorządu i leśników

Dzisiaj oficjalnie otwarto wyremontowaną drogę powiatową Łabowa - Łabowiec prowadzącą w stronę popularnego szlaku na Halę Łabowską. Ponad trzy kilometry nowego asfaltu położono dzięki współpracy samorządów i Lasów Państwowych.

Trzy kilometry drogi wyremontowane dzięki współpracy samorządu i leśników

W spotkaniu uczestniczył Edward Siarka - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i jednocześnie Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wójt gminy Łabowa Marta Słaby z zastępcą Sławomirem Rybarskim, a także Paweł Szczygieł – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie i Wojciech Kurzeja – nadleśniczy Nadleśnictwa Nawojowa.


Bardzo dziękuję za remont tej drogi - mówiła wójt gminy Łabowa Marta Słaby. - Do tej pory zniszczona wąska trasa była sporym wyzwaniem dla kierowców i pieszych. Cieszę się, że dzięki współpracy z Lasami Państwowymi i starostą nowosądeckim ta inwestycja zakończyła się sukcesem. To ważna i często uczęszczana droga w naszej gminie. Korzystają z niej zarówno mieszkańcy, jak i turyści udający się na piesze i rowerowe szlaki.


Położenie ponad trzech kilometrów nowego asfaltu kosztowało 2 823 827,44 zł. Z budżetu Powiatu Nowosądeckiego wydatkowano na ten cel 1,2 mln złotych, a PG Lasy Państwowe dofinansowały inwestycję w wysokości ok. 1,6 mln zł.


Miałem okazję jechać tą drogą jeszcze przed remontem i faktycznie była w opłakanym stanie – mówił Edward Siarka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i jednocześnie Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa. – Dzisiaj jest już nowy asfalt. Dziękuję staroście i pani wójt, która niejednokrotnie prosiła mnie o wsparcie w tej sprawie. Aby sfinansować tę inwestycję, połączyliśmy środki starosty i Funduszu Leśnego.


Jeżeli jest współpraca to i widać efekty. Cieszę się, że udało się zrealizować remont drogi – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Dodatkowo została wymieniona jej podbudowa, zrobione odwodnienie i wyremontowane przepusty. Jest też oznakowanie poziome, które zdecydowanie poprawia komfort jazdy i bezpieczeństwo szczególnie po zmroku. Jako Powiat kładziemy duży nacisk na rozwój turystki i wiemy, że bardzo istotny jest dojazd do atrakcyjnych miejsc. Rozwijamy więc infrastrukturę drogową współpracując z samorządami i Lasami Państwowymi.


Lasy Państwowe zajmują się nie tylko gospodarką leśną, ale dzięki środkom z Funduszu Leśnego współpracujemy z samorządami – dodał Paweł Szczygieł – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. – Ta droga jest bardzo dobrym przykładem takiej współpracy.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować