Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Uczniowie ZSP w Krynicy-Zdroju odbywają praktyki zawodowe w renomowanych hotelach

Uczniowie ZSP w Krynicy-Zdroju odbywają praktyki zawodowe w renomowanych hotelach

Aby zostać mistrzami w swoim zawodzie, uczą się od najlepszych. Mowa o uczniach klas Technikum hotelarskiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju, którzy odbywają praktyki zawodowe w renomowanych hotelach.

Od wielu lat współpracujemy między innymi z Hotelem Spa Dr Irena Eris w Krynicy-Zdroju, z którym mamy podpisaną umowę patronacką dla kierunku Technik hotelarstwa - mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. - Nasi uczniowie mogą więc odbywać praktyki zawodowe w tym obiekcie i uczestniczyć w zajęciach praktycznych, które zamiast w szkole prowadzone są właśnie w hotelu. To najlepszy sposób, aby poznać od środka poznać.


Przed ponownym zamknięciem hoteli z powodu sytuacji epidemiologicznej, młodzież z klasy III Technikum hotelarskiego uczestniczyła w zajęciach praktycznych w tym hotelu.


Dzięki temu poznała bazę i infrastrukturę obiektu, systemy do rezerwacji miejsc noclegowych, zasady obsługi gościa w recepcji. Uczniowie przygotowywali też pokoje dla gości, ćwiczyli nakrywanie stołów, pracowali w bufecie oraz przygotowywali posiłki w ramach room service - dodaje nauczycielka przedmiotów hotelarskich Dorota Pacut.


Uczniowie Technikum hotelarskiego w ZSP w Krynicy-Zdroju odbywają praktyki zawodowe w obiektach hotelowych Uzdrowiska: Hotelu Mercure Resort& Spa, Hotelu Prezydent, Hotelu Krynica, Hotelu Czarny Potok Resort Spa & Conference oraz wielu innych obiektach na terenie Krynicy i pobliskich miejscowości.


Źródło: SPNS, fot. ZSP Krynica-Zdrój

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować