Pogoda - Sądeckie.pl3

Dzisiaj jest: 03. 03. 2021
Do końca roku: 303 dniUczniowie ZSZ w Grybowie z sukcesami w konkursach ekonomicznych

Uczniowie ZSZ w Grybowie z sukcesami w konkursach ekonomicznych

Mija 15 lat od rozpoczęcia przez Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Krakowie. I to kolejny rok, w którym uczniowie szkoły zdobywają najwyższe laury w „Konkursie wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych”.

Podczas pierwszego etapu konkursu uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań dotyczących zagadnień z ustawy o rachunkowości oraz zmagali się z czterema zadaniami praktycznymi obejmującymi prowadzenie pełnej księgowości w jednostkach gospodarczych – mówi Lesław Tarasek, dyrektor ZSZ w Grybowie.


Dwie uczennice: Klaudia Radziak i Karolina Smoleń - z najlepszymi wynikami zakwalifikowały się do II etapu, który odbył się online. 18 uczestników odpowiadało na trzy pytania przed komisją konkursową. Ostatecznie Karolina zajęła miejsce III, a Klaudia V miejsce.


Tym wynikiem dziewczęta kolejny raz potwierdziły wysoki poziom wiedzy z rachunkowości ekonomistów z grybowskiego technikum – dodaje dyrektor Lesław Tarasek. – Ale to nie jedyne sukcesy naszych ekonomistów. W poprzednich latach zdobywali również laury w olimpiadzie „Watro wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” .


Od początku udziału w zmaganiach konkursowych uczniów przygotowuje Justyna Serafin.


Źródło: SPNS, fot. ZSZ Grybów

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować