Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Uwaga! Zmiany kursowania pociągów Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej

Uwaga! Zmiany kursowania pociągów Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej

W związku z pracami modernizacyjnymi na terenie krakowskiego węzła kolejowego prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., od 8 listopada 2020 roku zmienił się rozkład jazdy pociągów.

Ostatnia korekta jazdy pociągów w tym roku wiąże się z rozpoczęciem prac przy rozbudowie al. 29 Listopada, od ul. Opolskiej do granic miasta Krakowa, polegających m.in. na poszerzeniu ulicy do dwóch pasów ruchu drogowego w każdą stronę. Konieczna będzie przebudowa wiaduktów kolejowych na liniach kolejowych, przecinających modernizowany odcinek drogi.

W efekcie na odcinku pomiędzy stacjami Kraków Główny i Kraków Batowice ruch pociągów przez najbliższe kilkanaście miesięcy będzie prowadzony w obu kierunkach po jednym czynnym torze. Ograniczenia spowodują nieznaczne wydłużenie czasu przejazdu pociągów kursujących na trasie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej 2 (SKA2), ze względu na ograniczenia prędkości w pobliżu miejsca robót oraz konieczność wprowadzenia dłuższych postojów na stacjach pośrednich na potrzeby mijania się pociągów.

Dodatkowe zmiany na trasie SKA2

25-27 listopada 2020 roku pociągi będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy z powodu wymiany urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Niedźwiedź – Zastów. Z tego względu rozkład jazdy pociągów SKA2 na te dni został ujęty w osobnych tabelach. Część pociągów będzie w tym okresie kursować w nieco wcześniejszych godzinach, w związku z czym prosimy pasażerów o uważne sprawdzanie rozkładu jazdy.

Skierowanie części SKA3 drogą okrężną oraz do stacji Kraków Olsza

Ze względu na kolejne fazy przebudowy stacji Kraków Płaszów i trwającą modernizację szlaku kolejowego Kraków Główny – Kraków Płaszów, zmianie ulegnie trasa niektórych pociągów SKA3:

  • 2 kursy na odcinku Kraków Główny – Podłęże będą kursować drogą okrężną przez Kraków Nową Hutę z obsługą podróżnych na przystankach Kraków Batowice, Kraków Lubocza oraz Kraków Nowa Huta.

Za jadące drogą okrężnie kursy dodatkowo zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków Główny – Podłęże obsługująca stacje i przystanki pomijane przez pociąg (Węgrzce Wielkie, Kokotów, Kraków Bieżanów, Kraków Prokocim, Kraków Płaszów oraz Kraków Zabłocie). Autobusy będą na stacji Podłęże skomunikowane z pociągami.

  • 2 kursy skończą, a 1 kurs rozpocznie bieg na stacji Kraków Olsza. Dojazd do stacji Kraków Główny możliwy będzie dzięki honorowaniu biletów w komunikacji miejskiej w Krakowie.

Kontynuacja przerwy na odcinku Kraków Główny – Kraków Płaszów – Kraków Bieżanów – Podłęże

Przez cały okres obowiązywania zmienionego rozkładu jazdy, w dni robocze kontynuowane będą prace budowlane wymuszające wprowadzenie przez zarządcę infrastruktury przerwy w ruchu pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem w godzinach 9.45-14.20.

Podobnie jak w poprzednich rozkładach jazdy, zmiany w kursowaniu dotyczyć będą pociągów SKA1 i SKA3. W przypadku połączeń SKA1 oznacza to zastąpienie kursów realizowanych pociągami przez honorowanie biletów w pojazdach komunikacji miejskiej w Krakowie. Z kolei dla połączeń SKA3 na odcinku Podłęże – Kraków Główny uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa, zapewniająca dojazd do wszystkich stacji i przystanków pośrednich na odcinku objętym wstrzymaniem ruchu pociągów.

Szczegółowe informacje o zmianach zostały zawarte w tabelach rozkładu jazdy, w ulotce oraz w gablotach ogłoszeń na stacjach i przystankach.

Możliwe utrudnienia

Pomimo dokładania wszelkich starań dla prowadzenia ruchu pociągów zgodnie z rozkładem jazdy, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja linii kolejowych może powodować opóźnienia pociągów m.in. ze względu na prowadzenie ruchu po jednym torze, a także możliwe usterki urządzeń sterowania ruchem lub rozjazdów, na które Koleje Małopolskie sp. z o.o. jako przewoźnik nie ma wpływu.

ROZKŁADY JAZDY OBOWIĄZUJĄCE OD 08.11.2020 roku:

SKA1 Wieliczka Rynek-Kopalnia - Kraków Główny - Kraków Lotnisko (obowiązuje w okresie 08.11.2020 - 12.12.2020)

SKA2 Kraków Główny - Sędziszów (obowiązuje w okresie 08.11.2020 - 12.12.2020 opróćz 25-27.11.2020)

SKA2 Kraków Główny - Sędziszów (obowiązuje w okresie 25-27.11.2020)

SKA3 Kraków Główny - Tarnów (obowiązuje w okresie 08.11.2020 - 12.12.2020)

Kraków Główny - Tarnów - Nowy Sącz - Krynica-Zdrój (obowiązuje w okresie 08.11.2020 - 12.12.2020)

(Kraków Główny / Nowy Sącz) - Stróże - Jasło (obowiązuje w okresie 08.11.2020 - 12.12.2020)

Informacja o miejscach zatrzymania zastępczej komunikacji autobusowej

 

Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować