Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

W dniach 3 -7 listopada 47. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza”

W dniach 3 -7 listopada 47. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza”

Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w największym wydarzeniu folklorystycznym w powiecie limanowskim – 47. Festiwalu Folklorystycznym „Limanowska SŁAZA”, który w tym roku odbędzie się w dniach od 3 do 7 listopada. Partnerem wydarzenia jest Powiat Limanowski.

Tegoroczny festiwal będzie szczególny – po trzech latach remontu budynku Limanowskiego Domu Kultury przy ul. B. Czecha 4 oraz po roku od wybuchu pandemii koronawirusa, festiwal ma nareszcie powrócić w pełnej krasie na scenę w Sali widowiskowej LDK. Chociaż ograniczenia związane z pandemią Covid-19 powodują, że organizatorzy są zmuszeni do organizacji „Limanowskiej Słazy” z licznymi obostrzeniami, mają nadzieję, że artyści nie zawiodą i ponownie będzie można cieszyć się z obcowania z kulturą ludową regionu.


Wzorem lat ubiegłych festiwal zgromadzi wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi oraz Mistrz i Uczeń, oraz w nowo powołanej kategorii Multiinstrumentalista.


Festiwal będzie transmitowany online za pośrednictwem strony internetowej organizatora i patronów medialnych. Obecnie trwają zgłoszenia do festiwalu.


Do 22 października zespoły i artyści ludowi z powiatu limanowskiego mogą się zgłaszać w poszczególnych kategoriach.


Regulamin, karty zgłoszeń i lista laureatów z roku ubiegłego do pobrania tutaj.


47. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.


Źródło: Powiat Limanowski

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować