Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

W dniach 30 lipca-1 sierpnia VI Festiwal Biegów Górskich GORCE ULTRA-TRAIL

W dniach 30 lipca-1 sierpnia VI Festiwal Biegów Górskich GORCE ULTRA-TRAIL

Międzynarodowy Festiwal Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail 2021 (w skrócie GUT), odbędzie się w dniach 30.07-1.08.2021 r. Bazą wydarzenia jest Ochotnica Dolna, tam też znajdują się start i meta prawie wszystkich dystansów. Na biegaczy czeka 5 tras o zróżnicowanej długości i trudności.

Sobota 31.07.2021, dystans ultra

  • GUT 102 - 100 km i ponad 5000 metrów przewyższenia
  • GUT 84 - 84 km i również ponad 4 000 metrów wspinaczki
  • GUT 48 - 48 km czyli już “ultra”, bo więcej niż maraton i “tylko”


Niedziela 1.08.2021, dystans krótkie
  • GUT 20 “Ochotnica Challenge” to piękna trasa dla górskich debiutantów. Zapach kwitnących łąk i panorama spod Gorca złagodzi ból łydek
  • GUT 12 - doskonały dystans na początek biegowej przygody, zwłaszcza, że trasa po krótkim podejściu prowadzi głównie w dół, wprost na metę w Ochotnicy

Trasy biegów prowadzą przez 2 powiaty - nowotarski i limanowski, przecinają 6 gmin: Ochotnica Dolna, Nowy Targ, Mszana Dolna (gmina wiejska), Dobra, Niedźwiedź, Kamienica. Bieg obejmuje teren 3 nadleśnictw, a trasa koronnego dystansu GUT 102 przebiega przez Gorczański Park Narodowy i jest objęta ścisłym limitem zawodników ze względu na ochronę przyrody Parku.


Wspólny start, choć dystans nadal utrzymany

W tym roku będzie ponownie możliwość wspólnego startu, na co bardzo czekali wszyscy biegacze. Nadal konieczne będzie jednak ograniczenie liczby osób w biurze zawodów oraz w strefie mety, dlatego uczestnicy będą zapraszani w te miejsca z dbałością o liczbę osób wewnątrz strefy i po obowiązkowej dezynfekcji rąk na wejściu.


Odprawa zostanie przeprowadzona w formule on-line. Zostaną za to zachowane punkty żywieniowe i posiłek na mecie z przepysznymi potrawami od kół gospodyń wiejskich z Mszany Górnej, Szczawy i Ochotnicy. Warto wiedzieć, że - oprócz pięknych biegowych tras - to właśnie z jedzenia słynie GUT!


Coraz więcej biegaczy z regionu

Z roku na rok GUT widać na listach startowych rosnącą liczbę nazwisk z regionu gmin, przez które przebiega GUT. Mieszkańcy Ochotnicy Dolnej, Kasinki Małej, Krościenka i Mszany Dolnej oraz Mszany Górnej coraz chętniej wychodzą z roli obserwatorów wydarzenia i stają na linii startu. To dobry znak aktywizacji sportowej, tak ważnej dla utrzymania zdrowia i dobrej formy! Rośnie też liczba wolontariuszy z regionu, szczególności wśród dzieci i młodzieży.


Rok kobiet ultra i stali bywalcy

W 2020 został - po 5 latach - zdobyty Puchar Gorca, dzięki wyczynowi biegacza, który pokonał dystans 100 km w czasie poniżej 10 godzin. Czy ktoś złamie ten rekord? Zobaczymy! W tym roku dla odmiany o nagrodę finansową będą na wspomnianym dystansie ścigać się kobiety - 1000 zł nagrody trafi do najszybszej ultraski 2021.


Również na dystansie GUT 20 Ochotnica Challenge jest mocna stawka kobiet. Na trasę wróci jedna z najszybszych kobiet w Polsce, a będzie się z nią ścigać m.in. biegaczka, która w 2020 zajęła II miejsce.


Na GUT nie zabraknie silnych zawodników z powiatów nowotarskiego i limanowskiego. Na ulubiony dystans 84 km wraca trzykrotny zwycięzca z gminy Dobra, a trasę GUT 102 wybrał ultras, który zdobył III miejsce GUT 84 w 2020.


W lipcu po raz kolejny w Gorcach pojawią się także frekwencyjni rekordziści wydarzenia, którzy nie opuścili ani jednej jego edycji.


GUT SOLO lato 2021

W zeszłym roku wprowadzona została ze względu na sytuację epidemiczną formuła GUT SOLO, dająca możliwość indywidualnego startu na trasach GUT w czasie astronomicznego lata. Uczestnicy startują w dowolnie wybranym dniu, a trasę pokonują zgodnie z jej zapisem dostarczonym przez organizatorów, bez oznaczeń na trasie.


Ze względu na duże zainteresowania GUT SOLO również i teraz można podjąć takie wyzwanie. Start następuje spod bramy Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej, a organizator zapewnia numer startowy, medal i pamiątkową koszulkę lub bluzę FINISHERA. Co ważne, uczestnicy mogą liczyć na wsparcie w sytuacjach wymagających interwencji (burza, zgubienie się itp.).


Współorganizacja:
gmina Ochotnica Dolna

Partnerzy instytucjonalni:
gmina Kamienica, gmina Mszana Dolna
Gorczański Park Narodowy, Lasy Państwowe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Grupa Podhalańska

Partnerzy:
Garmin Polska, Browar Podgórz

Organizator:
Fundacja Run Vegan


GUT 2021! - INFORMACJE

Termin i miejsce: 31.07-1.08.2021, Ochotnica Dolna (województwo małopolskie)
Zapisy: 30.07-1.08: Biuro Zawodów w Ochotnicy Dolnej
Dystanse: 100 km, 84 km, 48 km, 20 km, 12 km
Informacje szczegółowe: www.gorceultratrail.pl


Źródło: Gm. Mszana Dolna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować