W dniach 4-7 listopada limanowskie święto folkloru

W dniach od 4 do 7 listopada br. w limanowskim Domu Kultury po raz 47. odbędzie się Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” – jedno z najważniejszych wydarzeń folklorystycznych Ziemi Limanowskiej. Festiwal swoim patronatem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

W dniach 4-7 listopada limanowskie święto folkloru

Koncerty konkursowe w ramach “Limanowskiej Słazy” rozpoczną się w czwartek, 4 listopada o godzinie 15:00. Na godzinę 17: 00 zaplanowano uroczyste otwarcie 47. edycji festiwalu. Prezentacje będą się odbywać także w piątek i sobotę (od godziny 15:00). Ogłoszenie wyników i zakończenie festiwalu odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00.


Warto zaznaczyć, że tegoroczna edycja jednego z najstarszych festiwali folklorystycznych odbywających się nieprzerwanie w Małopolsce będzie wyjątkowa, ponieważ po trzech latach remontu budynku Limanowskiego Domu Kultury przy ulicy Bronisława Czecha oraz po roku od wybuchu pandemii koronawirusa, wydarzenie powróci na scenę w sali widowiskowej LDK.


W niedzielę, tuż po zakończeniu tegorocznej edycji Festiwalu Folklorystycznego “Limanowska Słaza”, o godzinie 16: 00 będzie miało miejsce oficjalne otwarcie siedziby Limanowskiego Domu Kultury po przebudowie, połączone z częścią artystyczną.


Szczegółowy program tegorocznych występów tutaj.


Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować