W gminie Korzenna pojawił się niedźwiedź

Niedźwiedź brunatny pojawił się na terenie gminy Korzenna. – Jego obecność zarejestrowała foto pułapka Koła Myśliwskiego Lis w Korzennej – potwierdził łowczy Paweł Jawor.

W gminie Korzenna pojawił się niedźwiedź

Zdjęcie, na którym widoczny jest niedźwiedź, wykonane zostało w nocy z soboty na niedzielę. Jak podaje Jerzy Pustułka, leśniczy z Leśnictwa Lipnica Wielka niedźwiedź najprawdopodobniej wędrował w poszukiwaniu pożywienia, które po zimie jest mu szczególnie potrzebne. – Na pewno nie ma tu gawry – podkreśla. Jednocześnie dodaje, że obecność tego gatunku na tym terenie to na pewno duże zaskoczenie, bo naturalnym terenem dla niedźwiedzia są Tatry i Bieszczady. Pojawia się też na obrzeżach tych gór. – Sam nigdy nie miałem okazji go spotkać. Natknąłem się tylko na jego ślady w okolicach Łącka – mówi.

W razie ewentualnego spotkania niedźwiedzia z człowiekiem nie należy wpadać w panikę, ponieważ ataki tego zwierzęcia to niezwykła rzadkość. Spokojne zachowanie, wycofanie się z jego terenu zwykle jest najlepszym rozwiązaniem. Nie wolno uciekać, bo wówczas niedźwiedź potraktuje nas jak zdobycz i z pewnością nas dogoni, bo jest bardzo szybki. Idąc do lasu z psem z względów bezpieczeństwa należy go trzymać na smyczy.

Szczegółowe porady dotyczące zachowania w razie spotkana niedźwiedzia można znaleźć np. tutaj.

Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować