W Gminie Łącko szykuje się inwestycja za blisko 12 mln zł

Podpisano umowę na realizację zadania p.n.: „Budowa przedszkola samorządowego wraz ze żłobkiem i częścią administracyjną Urzędu Gminy Łącko” z Wykonawcą, którym będzie konsorcjum firm, t.j. Firma Budowlano-Handlowa „KOMPLEX–BUD” Łukasz Wójcik z Czerńca oraz Firma Usługowo-Handlowa „PROJBUD” Tomasz Dąbrowski z Łącka.

W Gminie Łącko szykuje się inwestycja za blisko 12 mln zł

Nowy obiekt będzie posiadał trzy kondygnacje, t.j. piwnicę, parter oraz piętro. W piwnicy zlokalizowane będą pomieszczenia gospodarcze i magazynowe przedszkola i żłobka, natomiast na parterze znajdować się będą trzy sale przedszkolne i sala żłobka wraz z zapleczem sanitarnym, pomieszczeniami dyrektora i logopedy/psychologa oraz pomieszczenia zaplecza kuchennego. Piętro zajmuje część administracyjna Urzędu Gminy, gdzie mieścić się będą: sale konferencyjne, gabinety, pomieszczenia sanitarne oraz przewiązka łącząca nowy obiekt z istniejącym. Ponadto, w budynku przy głównym wejściu dostępna będzie winda.

Inwestycja opiewa na kwotę 11 867 000,00 zł i jest dofinansowana z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 6 000 000,00 zł oraz w ramach Programu Rozwoju Instytucji Opieki nad Dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2022-2029 w kwocie 651 208,02 zł. Pozostała kwota to środki własne budżetu Gminy Łącko.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych ustalono na 30 lipca 2025 r.

Źródło: Gm. Łącko

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować