Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

W Jazowsku drzewo spadło na dach budynku mieszkalnego

W Jazowsku drzewo spadło na dach budynku mieszkalnego

18 września o godzinie 14.27 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Jazowsko zadysponowane zostały do działań w Jazowsku.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na dach budynku mieszkalnego wielorodzinnego powalone zostało drzewo. Korona drzewa zawisła na dachu budynku stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla użytkowników posesji. Z uwagi na usytuowanie drzewa podjęto decyzję o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia podnośnika hydraulicznego oraz ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego wyposażonego w hydrauliczny dźwig samochodowy z JRG 1 Nowy Sącz.


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozstawieniu podnośnika hydraulicznego na pobliskim parkingu samochodowym, usunięciu zwisających konarów a następnie całej korony drzewa przy użyciu piły mechanicznej z kosza podnośnika hydraulicznego. Z uwagi na konieczność podtrzymania drzewa użyto do tego celu ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego. Odcięto drzewo od systemu korzeniowego wyrwanego z ziemi. Opuszczono drzewo na ziemię przy pomocy zawiesi pasowych. Konary i pocięte kawałki drzewa przeniesiono oraz poskładano tak aby nie blokowały drogi dojazdowej. Działania strażaków trwały dwie i pół godziny.


Źródło: PSPNS


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować