Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

W Muszynie wykluły się pierwsze pisklęta bażanta złocistego Feniksa

W Muszynie wykluły się pierwsze pisklęta bażanta złocistego Feniksa

Dzisiaj w Muszynie światło dzienne ujrzały dwa pisklęta Feniksa.

 

Są to pisklęta bażanta złocistego, którego ze względu na swój wygląd turyści odwiedzający ogrody magiczne zaczęli nazywać właśnie Feniksem. Co ciekawe w wierzeniach starożytnych Chińczyków mityczny Biały Feniks był utożsamiany z innym gatunkiem – bażantem srebrzystym, którego również można podziwiać w muszyńskich ogrodach.

 

U tych egzotycznych ptaków, które naturalnie występują w Chinach okres inkubacji jaj wynosi ok. 23 dni. Potrafią dożyć nawet 15 lat, a ich barwa przykuwa uwagę każdego turysty.

 

W ogrodach magicznych na Zapopradziu znajdziemy także wiele innych ciekawych gatunków ptaków, których nie sposób wymienić jednym tchem.

 

Wśród najnowszych mieszkańców znajdują się m.in. śmiejące się kukabury chichotliwe, gęsi tybetańskie - jedne z najwyżej latających ptaków na świecie, które w trakcie migracji przelatują nad Mount Everestem. Dosłownie wczoraj ogrody zamieszkały: gęś śnieżyca biała, gęś krótkodzioba oraz kazarka rajska.

 

W związku ze wspaniałą wiadomością o wykluciu się pierwszych piskląt został ogłoszony konkurs (z nagrodą niespodzianką) na imiona dla pisklaków. Nie będzie łatwo. Wszystko dzieje się tak szybko, że jeszcze nie została ustalona ich płeć.

 

Propozycję imion można zamieszczać w komentarzach na Facebooku na fanpage Muszyna w Necie.

W Muszynie wykluły się pierwsze pisklęta Feniksa W Muszynie wykluły się pierwsze pisklęta Feniksa W Muszynie wykluły się pierwsze pisklęta Feniksa W Muszynie wykluły się pierwsze pisklęta Feniksa

Źródło i fot. UMiGUM

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować