Pogoda - Sądeckie.pl

20

Dzisiaj jest: 20. 09. 2021 Do końca roku: 102 dni
Jakość Powietrza

W Nowym Sączu odbył się Jarmark Świętej Małgorzaty

W Nowym Sączu odbył się Jarmark Świętej Małgorzaty

Pokazy średniowiecznych walk rycerskich, kiermasz rękodzieła i regionalnej kuchni, pokazy dawnych rzemiosł, gry i zabawy dla dzieci, czy średniowieczne tańce - to atrakcje, jakie czekały na turystów i gości, którzy w niedzielę 29 sierpnia odwiedzili Dom Gotycki i Plac Kolegiacki obok Bazyliki Św. Małgorzaty, gdzie odbywał się Jarmark Świętej Małgorzaty.

Impreza organizowana co roku przez Muzeum Okręgowe przez lata odbywała się w lipcu i trwała dwa dni. W tym roku Jarmark był jednodniowy. Zorganizowało go Stowarzyszenie Sądeckie Rycerstwo Zakonu Świętej Kingi oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Imprezę otworzył Dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Robert Ślusarek oraz dr Piotr Wierzbicki.


Turyści oraz mieszkańcy mogli przenieść się w czasy średniowiecza. Pod sceną na Placu Kolegiackim trwał turniej rycerski oraz pokazy walk rycerskich, które prowadził Piotr Radzik ze Stowarzyszenia Sądeckie Rycerstwo Zakonu Świętej Kingi.


Damy w pięknych sukniach pokazały zebranym średniowieczne tańce, było także pasowanie na rycerza. Ponadto odbywały się scenki rodzajowe nawiązujące do czasów średniowiecza. Można było również zwiedzić salę tortur znajdującą się w piwnicach Domu Gotyckiego. 


***

Projekt pn. „Jarmark świętej Małgorzaty - kontynuacją tradycji średniowiecznych jarmarków Małopolski” zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


Źródło: Materiały nadesłane do redakcji, fot. Piotr Droździk, Agnieszka Małecka


Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować