Pogoda - Sądeckie.pl

27

Dzisiaj jest: 27. 09. 2021 Do końca roku: 95 dni
Jakość Powietrza

W Ptaszkowej odbył się biegowy Puchar Europy

W Ptaszkowej odbył się biegowy Puchar Europy

Za nami fantastyczne sportowe wydarzenie - Puchar Europy w biegach World Para Nordic Skiing Ptaszkowa 2021 oraz Mistrzostwa Polski, które przeprowadzono na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Puchar Europy to pierwsza w historii impreza tej rangi w naszym kraju i jedne z niewielu zawodów organizowanych po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią. Dziś marszałek Witold Kozłowski pogratulował i udekorował medalami najlepszych zawodników tego wyjątkowego wydarzenia.

Ogromnie cieszy fakt, że takie wydarzenie sportowe pierwszy raz w historii odbyło się właśnie na terenie naszego województwa - w Ptaszkowej. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by imprezę przygotować na jak najwyższym poziomie. Atmosfera i radość zawodników, którzy po blisko rocznej przerwie mogli wziąć udział w sportowej rywalizacji, do której przez wiele miesięcy się przygotowywali, były bezcenne. Gratuluję wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tych zawodach – mówił marszałek Witold Kozłowski.


Od 17 do 21 lutego zawodnicy z Polski i Chorwacji walczyli o miejsca i medale. Podczas zawodów rozegrano łącznie dwa biegi techniką klasyczną i jeden bieg techniką dowolną na krótkim i długim dystansie w podziale na obie płci. Ze względu na pandemię przedstawiciele innych krajów europejskich mimo deklaracji byli zmuszeni zrezygnować z uczestnictwa w zawodach.


Z kolei w sobotę i niedzielę na tych samych trasach biegowych odbyły się także Mistrzostwa Polski w paranarciarstwie klasycznym. Najlepszym zawodnikom pogratulowała i wręczyła odznaczenia radna województwa Marta Mordarska.


Organizatorami Pucharu Europy byli: Federacja World Para Nordic Skiing, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grybowie. Impreza odbyła się pod patronatem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.


Zawody finansowane są dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować